Ağustos ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri bugün başladı

Ağustos ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri bugün başladı
Ağustos ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri bugün itibarıyla hesaplara yatırılmaya başlandı. Ödemeler T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre yatırılacak.

İşsizlik maaşı hesaba ne zaman yatacak? İŞKUR İşsizlik maaşı ödeme tarihi Eylül 2020
Gündemde geniş yer tutmayı başaran ve kısa sürede büyük ilgi gören İşsizlik maaşı hesaba ne zaman yatacak? İŞKUR İşsizlik maaşı ödeme tarihi haberinin en yeni gelişmelerini basına aktarmaya devam ediyoruz. Siz de hemen şimdi İşsizlik maaşı hesaba ne zaman yatacak? ile ilgili güncel bilgileri okumak için 1 Eylül 2020 Salı tarihli haberimize göz atabilirsiniz.

Ağustos ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri bugün başladı

Kurban bayramı öncesi birçok yeni zam ve destek hakkında bilgiler paylaşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çoğu işsiz vatandaş tarafından merak edilen işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği hakkında da beklenen açıklamayı yaptı. Ödemeler hakkında detaylı bilgi veren Bakan Selçuk, ödeme tarihlerini de açıkladı.

İşsizlik maaşı ödemesi ne zaman?

Vatandaşın merakını gidermek adına açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, işsizlik maaşı için belirlenen tarihi açıkladı. Yapılan açıklamaya göre işsizlik maaşı ödemeleri 27 Temmuz 2020 itibariyle yapılmış olacak.
İlk olarak 5 Ağustos olarak açıklanan ödeme günlerini bayram neticesinde öne aldıklarını açıklayan Bakan Selçuk, vatandaşın bayram öncesi ihtiyaçlarını gidermesi için böyle bir karar aldıklarını duyurdu. T.C. kimlik numarasına göre ödemelerin yapılacağını açıklayan Bakan Selçuk, ilk ödemelerin 27 Temmuz itibariyle başlayacağını bildirdi.

İşsizlik maaşı ödeme günleri neler?
IBAN’ı bulunan kişilerin hesaplarına yatırılacak olan işsizlik maaşları, hesap kaydı bulunmayan kişilere ise PTT yardımı ile dağıtılacak. T.C. kimlik numarasının son hanesine göre ödemelerin günleri değişirken, 27 Temmuz itibariyle üç gün içerisinde tamamlanacak. belirlenen tarihten itibaren 29 Temmuz’a kadar tüm ödemelerin yatırılmış olması planlanıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ağustos ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri bugün itibarıyla başladı.ÖDEMELER T.C. KİMLİK NUMARALARINA GÖRE YAPILACAKAğustos ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, bugünden itibaren T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre vatandaşların banka hesaplarına yatırılacak.KİM NE ZAMAN ALACAK?Buna göre, T.C. kimlik numaralarının son hanesi 0-2-4 olanlara bugün, 6-8 olanlara ise yarın ödeme yapılacak. IBAN bilgileri bulunmayanlar için ödemeler PTT üzerinden gerçekleştirilecek.

 

One thought on “Ağustos ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri bugün başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir