Altın yeni haftaya yükselişle başladı!

Altın yeni haftaya yükselişle başladı! İşte ilk rakamlar…
Altın fiyatları haftaya yükselişle başladı. Yeni haftaya girilmesi ile birlikte altın fiyatlarındaki seyri hem küresel piyasalarda hem de iç piyasalardaki gelişmeler belirleyecek.

Altının gramı haftaya yükselişle başladı
Gram altın 258,7 lira, çeyrek altın 425 lira ve Cumhuriyet altını 1.732 liradan işlem görüyor
Altının gram fiyatı, haftanın ilk işlem gününe yükselişle başlamasının ardından 260 lira seviyelerinde dengelendi.

Altın yeni haftaya yükselişle başladı!
Cuma günü dolar kurundaki değer kazançlarının etkisiyle alış ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 15,5 primle 249,8 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni haftanın ilk işlem gününe de yükselişle başlamasının ardından saat 09.45 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 4,5 değer kazancıyla 260 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 425 lira, Cumhuriyet altını da 1.732 liradan satılıyor.

Asya piyasalarında satış ağırlıklı bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,2 azalışla 1.208,7 dolardan alıcı buluyor.

Analistler, bugün açıklanacak önemli bir veri olmadığını ve piyasalarda iç dinamiklerin öne çıkacağını belirterek, hafta genelinde ise yarından itibaren hareketlenecek veri takviminin küresel piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını kaydetti.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan (TCMB) gelen hamlelerin Türk lirası varlıklar üzerindeki satış baskısını hafifletebileceğini ifade eden analistler, altının ons fiyatında ise 1.205 doların destek konumuna geldiğini söyledi.

 

on üç yıldır hızla yükselen altın fiyatları, küresel koronavirüs salgını ile rekor üstüne rekor kırdı. Altın fiyatlarında yükselmeler devam ederken yatırımcılar, altın fiyatları yükselecek mi yoksa düşecek mi? sorusunun yanıtını merak ediyor.

 

31 Ağustos Pazartesi gününe altın fiyatları yükselişle başladı. Kapalıçarşı’da haftanın ilk işlem gününde gram altın 464 liradan işlem görüyor.

İşte altın fiyatlarında son durum:

 

ALTIN (TL/GR) 464

22 Ayar Bilezik 424

Altın (ONS) 1.968,33

Altın ($/kg) 62.975,00

Altın (Euro/kg) 75.076,00

Cumhuriyet Altını 3.007,00

Çeyrek Altın 754,10

One thought on “Altın yeni haftaya yükselişle başladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir