Banka Kara Listesi

Banka kara listesi nedir ve sizler ne durumda bu listeye kayıt olabilirsiniz. Kara liste bankaların ödemesini yapmadığı müşterileri belirlemek ve onlara ayrıcalıklar sunmamak için oluşturdukları bir sistemdir. Yani kişiler aldıkları kredileri ya da kredi kartlarını borçlarını ödemedikleri taktirde yapılan uyarıları dikkate almadıkları taktirde yaklaşık 90 günlük süreç sonrasında hem yasal takibe girdiği hem de kara listeye girme durumunu yaşayabilir.

Kişi bu durumda hemen gidip ödemesini yapsa bile kara listeden çıkması o kadar kolay değildir çünkü bankanın gözünde siler yine riskli bir müşterisiniz ve kazancınızdan çok kaybettirdiklerinizi düşünerek sizinle iş yapmak istemezler. Kara liste süresi ise şuan ki kapsamda 5 yıl olarak belirlenmiştir. Yani sizler kara listeye girdi iseniz önünüz deki 5 yıl boyunca birçok uygulama için başvuru yaptığınızda ret cevabı alacaksınız.

Kişiler genellikle banka “kara liste nedir?” sorusunun yanıtını bu gibi bir sonucu yaşadıklarında öğreniyorlar. “kara listeden nasıl çıkılır?” derseniz genellikle borcu ödemek kara listeden kurtulmak gibi algılanıyor fakat banka sizi bir kere kara listeye almış oluyor ve bu 5 yılın geçmesini beklemeye başlıyor. 5 yıl sonra yine kredi ve kredi
kartı için başvuru yapabilirsiniz.

bonus, bonus cart, bonus kart, bonus kart başvur, garanti bank, Garanti Bankası, garanti bonus, garanti bonus kart

Kısaca sizlerde ödemeyeceğiniz paraları asla almayınız ve kullanmayınız. Bir kereliğine böyle bir listeye girmek demek, 5 yıl boyunca maddi olarak birçok işinizin ertelenmesi demek olacaktır. 90 günlük süreci geçirmeden ödemelerinizi yapmalı ve gerekirse bankanız ile görüşerek yardım ve yapılandırma isteyebilirsiniz. Banka kara listesi nedir öğrendiğinize göre artık daha dikkatli olmalı ve bankalar ile şaka olmadığını anlamış olmalısınız. Zor anlarda kredi krediyi kapatarak değil, harcamalarınızı kontrol altında tutarak hareket edebilirsiniz. böylelikle bu gibi sorunlar ile daha az karşılaşırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir