Bilgi Pazarlanabilen Birşey Mi?

Bilgi Pazarlanabilen Birşey Mi?

Günümüz modern kapitalist toplum koşullarında kabul etmemiz gereken en önemli gerçek günümüz toplumunun bir tüketim toplumu olduğu gerçeğidir. Her şey günlük olarak yapılıp tüketilmekte, çok çabuk eskimekte, üretilen her şey piyasaya sunulmakta ve böylece sistem devam etmektedir. Her şeyin böylesine piyasaya sunulduğu ve çarçabuk tüketildiği bir dönemde bilginin piyasaya sunulmadığını ve anında tüketilmediğini kimse iddia edemez. Artık her çeşit bilgi de piyasadadır ve piyasa koşulları içerisinde pazarlanmaktadır.

internetten yapılabilecek iş imkanları, internetten yapılabilecek işler, yapılabilecek işler

Bunun kötü bir şey olduğunu da kimse iddia edemez. Zira geleneksel koşullar ortadan kalkmış, her şey Pazar ekonomisine dönüşmüştür. Bu yaşam koşulları içerisinde hayatını idame ettirmek zorunda kalan yazan-düşünen insanlar bilgilerini piyasaya sunarak para kazanmak, böylece hem hayatlarını idame ettirmek hem de daha fazla öğrenmek, kitap satın almak için fırsat bulmuş olmaktadır. Bu amaçla başvurulan yollardan biri makale yazarak kazanç sağlamaktır. Hayatını yazarak idame ettirmeye çalışanlar için makale yazarak para kazanmak ideal bir yöntem olmuştur. Yazmayı, okumayı seven ve zihnini yazmak ile meşgul etmeyi tercih eden insanlar için hem üretkenliği teşvik etmekte hem de hayatlarını bu şekilde idame ettirmelerini sağlamalarına yardımcı olmaktadır. Başlangıçta verilen belli bir konuyu belli harf adedince yazmak fikri sınırlama gibi anlaşılıyor olsa da insanı farklı alanlarda düşünmeye ve düşündüğünü az ve öz şekilde ifade etmeye sevk ettiği için yazan kimseler için de faydalı olmaktadır. Ayrıca daha önce hiç çalışmadığı, araştırmadığı alanlarda yazmaya çalışan bireyi araştırma sevk ettiği için yazan kişiyi geliştirmektedir.

 

Günümüz koşullarında birey hayatını idame ettirmenin yollarını çok farklı alanlarda aramaktadır zira piyasa genişlemekte ve talep edilen ürünler her geçen gün artmaktadır. Bu koşullar içerisinde talep edilen bilgiyi paraya dönüştürme şansı yazmayı ve araştırmayı seven bireyler için bulunmaz bir fırsat oluşturmaktadır. Makale yazarak para kazanmak şansı bu nedenle yazma kabiliyeti ve hevesi olan bireyler tarafından muhakkak değerlendirilmesi gereken bir fırsat oluşturmaktadır. Bilginin piyasaya sunulması asla yadsınamaz. Aksine bilginin, araştırmanın paraya dönüşmesi yazan insanlar için teşvik oluşturmaktadır.

 

 

Ek Gelir, İnternetten Para Kazanmak, Makale yaz, Makale Yazarak Para Kazanmak, Yazarak Para Kazanmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir