Çalışanların Maaşlarına 750 TL Korona Virüs Desteği Geldi!

Çalışanların Maaşlarına 750 TL Korona Virüs Desteği Geldi!Çalışanlarına ekonomik destek sağlayan GEMPORT maaşlarına ek olarak 750 lira ek ödeme sağlayacak. Bir çok kurum ve kuruluş devlet desteğini tercih ederken, süreçte ekonomiye desteğini sürdüren firma çalışanların maaşlarına ilave 750’şer lira ödeme yaptı. Kaynak: Çalışanların Maaşlarına 750 TL Korona Virüs Desteği Geldi! Kaynak: Çalışanların Maaşlarına 750 TL Korona Virüs Desteği Geldi!

Çalışanların Maaşlarına 750 TL Korona Virüs Desteği Geldi!
Yapılan açıklamada, “Korona virüs ve olası etkileri nedeniyle, zorlu bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde, limanlarımızın faaliyetini devam ettirmesi hem ulusal sağlığımız açısından ve hem de ülke ekonomisinin ayakta tutulması açısından hayati ve kritik öneme sahiptir.Özellikle içinde bulunduğumuz bu dönemde, limanlarda iş sürekliliğini sağlamak amacıyla, her zaman ilk önceliğimiz olan İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili kurallara da uygun hareket ederek, liman operasyonlarında canla başla ön safta görev yapan çalışanlarımıza, bu süreçte gösterdiği özverili çalışmaları nedeniyle maddi destekte bulunduk” denildi.

Çalışanların Maaşlarına 750 TL Korona Virüs Desteği Geldi!
Açıklamada, “Yılport Türkiye limanları genelinde uygulanan destek kapsamında, bir fiil limanda görev yapan çalışanlara, 750 TL ek ödemede bulunarak, çalışanlarımıza gösterdikleri özverili çalışmaları ve işbirliği için teşekkürlerimizi ilettik” denildi.Yılport Gemport olarak Korona virüs (COVID-19) ile ilgili gelişmeleri yakından takip ederek; iş sağlığı ve güvenliği açısından alınması gereken önlemleri hassasiyetle değerlendiriyor, olası riskleri en aza indirebilmek ve çalışanlar ve ailelerinin sağlığı ile toplum sağlığını koruyabilmek amacıyla alınan önlemlere devam ediyor. Kaynak: Çalışanların Maaşlarına 750 TL Korona Virüs Desteği Geldi!

Müjde… 2020 Taşeron ve İşçilerin Maaşına Yüzde 15 Zam MüjdesiKamuda bulunan taşeron işçiler 2020 yılı yılında ne kadar zam alacaklarını merak ederken taşeron ve işçilere zam müjdesi geldi. Türk İş Sendikası ve Çalışma Bakanlığı arasında yapılan toplantı sonrasında bu oranın %15 olduğu haberi yayılmaya başladı. Bu kapsamda taşeron işçiler net haberlerin ne zaman duyulacağını ve görüşmelerin ne zaman yapılacağını merak ediyorlar.

Kaynak: Müjde… 2020 Taşeron ve İşçilerin Maaşına Yüzde 15 Zam Müjdesi

Kamuda bulunan taşeron işçiler 2020 yılı yılında ne kadar zam alacaklarını merak ederken taşeron ve işçilere zam müjdesi geldi. Türk İş Sendikası ve Çalışma Bakanlığı arasında yapılan toplantı sonrasında bu oranın %15 olduğu haberi yayılmaya başladı.Daha önceden görüşmelerin yapılması beklenirken salgın nedeniyle bu görüşmeler de ertelenmişti. Bu konu hakkında tepkilerini belli eden taşeron işçiler maaşlarına ne kadar zam alacaklarını merakla takip ediyorlardı.Türk İş Sendikası ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasındaki görüşmeyle beraber taşeron işçilerle birlikte KHK ardından ilk kez taleplerini dile getirme kararı alındı. Kamuda çalışan taşeron işçiler için taleplerin dile getirileceği ortamın hazırlanması bekleniyor. Kaynak: Müjde… 2020 Taşeron ve İşçilerin Maaşına Yüzde 15 Zam Müjdesi

Asgari Ücretli Çalışanlara İkramiye Müjdesi Geldi!

Gündeme getirilecek olan talepler ise maaş zam oranları, ikramiye ve ek ödeme gibi mali konularda iyileştirme, tayın hakkı, yüzdelik dilimle beraber ek zam talebi ve sosyal konularda düzenleme başlıkları olacak.Taşeron İşçilere Asgari Ücret Zam Oranı2020 TİS ile taşeron işçilerin zam oranları da belli olurken taşeron işçilere asgari ücret zam oranı belirlendi. 6 ayda bir olacak şekilde %4 oranında zam alan taşeron işçiler bu oranın değiştirilmesini talep ettiler. Bu kapsamda zam oranlarındaki artış asgari ücretle eşitlenerek %15 e çıkarılması konusu hala gündemde bulunuyor.Taşeron işçilerin zam oranlarının belli olacağı TİS görüşmesi ertelenmişti. Bunun beraberinde de taşeron işçiler maaşlarına ne kadar zam alacaklarını ve bu görüşmelerin ne zaman yapılacağını büyük bir merakla beklemeye devam ettiler. TİS görüşmeleri ne zaman yapılacak diye merak eden vatandaşlar için bu konuya ilişkin olarak bir açıklama geldi.Ancak Çalışma Bakanlığı tarafından bu konuya dair olarak herhangi resmi bir açıklama yapılmadı. Bunun beraberinde TİS görüşmeleri için öne çıkan tarih ise Ağustos ve Eylül dönemi içerisinde olacak diye düşünülüyor. Taşeron işçilerin sözleşmelerinin ise 31 Ekim tarihinde sona ereceği de bildirilmiştir. Bu sayede de taşeron işçilerin talepleri hakkında müjdeli haberlerin verilmesi sağlanacak.www.nutuk.com.tr Kaynak: Müjde… 2020 Taşeron ve İşçilerin Maaşına Yüzde 15 Zam Müjdesi

One thought on “Çalışanların Maaşlarına 750 TL Korona Virüs Desteği Geldi!

  • Geri bildirim: Çemal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir