Clickbank’tan Nasıl Para Kazanılır?

Clickbank’tan Online Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak isteyen sevgili arkadaşlarım merhaba, online kazanç sistemleri ile ilgili bilgi ve görüşlerimi paylaştığım yeni yazı ile karşınızdayım ve bugün ki konumuz dünyanın en büyük satış ortaklığı ağlarından bir olan “Clickbank ile internetten para kazanmak

Clickbank İle İnternetten Online Para Kazanmak

Her yerde Clickbank üzerinden binlerce dolar kazanan kişilere rastlamak olası. Zira Clickbank, dünyanın en büyük satış ortaklığı ağı olarak hizmet vermektedir. Peki harbiden Clickbank dünyanın en büyük satış ortaklığı ağı mı? ve Clickbank ile internetten nasıl para kazanılır? öğrenmek için okumaya devam edin.

clickbank, clickbanktan online para kazanmak, clickbanktan para kazanmak, internetten para kazanmak, online para kazanmak, para kazanmak

Clickbank Nedir?

Clickbank, içerisinde fiziksel ve dijital ürünlerin bulunduğu bir satış platformudur. Ülkemizde Clickbank’a benzer olarak “xticaret” hizmet vermekte, ancak bugün ki konumuz, “internetten Clickbank ile online para kazanmak” olduğu için ilerleyen günlerde “xticaret” hakkında izah edici bir paylaşım yapmayı düşünüyorum.

Clickbank her ne kadar fiziksel ürünlerinde satışına müsaade etse de temelinde dijital ürünlerin bulunduğu satış ortaklığı platformudur. Başka bir deyişle genel olarak muhtevanını “e-kitap” benzeri muhtevalar oluşturmakta. Hasılı; zayıflama ve müzik e-kitaplarından tutun da sayısını bilmediğim kadar çok para kazanma e-kitaplarına kadar çeşitli kategorilerde ürün, internetten para kazanmak isteyenlere Clickbank aracılığı ile online sunulmaktadır.

Son zamanlarda Clikbank eskiye göre daha az kullanılmakta, zira “Google AdWords” artık Clickbank reklamlarına müsaade etmiyor. Şöyle ki evvelce satış ortaklığı linki ile “Google AdWords” reklamları verebiliyorken şimdi bırak reklam vermeyi, satış ortaklığı linkini kendi isminize ait bir internet sitesi veya bloga alıp reklam yapmanın dahi olanağı yok! Çünkü AdWords hemen hemen tüm Clickbank ürünlerini yasaklamıştır. Vaziyet böyle olunca insanlar Clickbank’tan para kazanamaz hale gelmiştir. Zati şöyle de bir vaziyet var, Clickbank eskiye göre daha düşük kalitede ürünler barındırmaya başladı. Bunun nedeni ürün kabullerinde ayrıntılı kontrol olmadığı içindir. Natürel olarak bu vaziyet kullanıcılar için negatiflik teşkil eder.

clickbank, clickbanktan online para kazanmak, clickbanktan para kazanmak, internetten para kazanmak, online para kazanmak, para kazanmak

Başka bir deyişle satılan ürün bekleneni karşılamaz ve geri iade alırsa bu hem ürün sahibi hem de satış ortakları için büyük mesele oluşturur. Zira satış ortağı belli bir reklam harcaması veya tanıtım için para harcadıktan sonra, satış ortağı olduğu ürünü satıyor. Şayet ürünü alan kişi kısa müddet sonra, aldığı ürünü iade ediyorsa bu son derece mahzurlu bir durumdur.

Neden Böyle Söylüyorum?

Örneğin Clickbank’ta yer alan rastgele bir ürüne satış ortağı oldun ve her satıştan alacağın komisyon 20$ diyelim. İnternette yaptığın 10$’lık reklam çalışmalarının neticeninde 20$’lık gelir ele geçirerek sevindin. Ancak aradan üç beş gün geçti ve müşteri kimi sebeplerden dolayı ürünü iade ederek parasını geri aldı. Bu durumda bırakın 20$’lık kazancı, 10$ zarar etmiş olduk. Tabi her vakit bu böyle olmaz, ancak Clickbank’tan para kazanmanın çok güzel yolları mevcut. Sözgelişi sıfır anapara başta sosyal medya olmak üzere Clickbank ürünlerini tanıtabilirsiniz.

Google AdWords’ün, Clickbank reklamlarını yasaklamasının hemen peşinden internet ortamında “SEO” savaşı ortaya çıkmıştır. Başka bir deyişle satış ortağı olup tanıtımını yapacağınız ürün ile ilgili bir internet sitesi kurar ve bu siteyi Google’da üst sıralara çıkartmak için çalışma uygularsın. İşte yapılan bu çalışmaların genel hesabına “SEO” denir. İnternetten para kazanmak isteyenlerin en sık kullandığı çok kazançlı taktiktir SEO şayet doğru uygulanırsa! SEO kavramı öyle üç beş tümceyle izah edemeyecek kadar kapsamı geniş bir konu olduğu için ilerleyen vakitlerde, SEO ile ilgili kapsamı geniş paylaşımlar yapacağım arkadaşlar. Bu yüzden biz asıl konumuz olan İnternetten Clickbank ile online para kazanma konusuna dönerek, Clickbank’tan nasıl para kazanılır? anlatmaya devam edelim.

Clickbank’tan Nasıl Para Kazanılır?

Arkadaşlar yazımın başında da belirttiğim gibi Clickbank, satış ortaklığı sistemi üzerine faliyet gösterir ve para kazanma mantığı tamamiyle satış ortaklığı sistemine dayanır. Hasılı Clickbank’tan para kazanmak için satış ortaklığı sistemin ne olduğunu, nasıl yapıldığını ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini iyi bilmek gerekir. Ülkemizde bu konuda yararlanabileceğiniz bir çok kaynak sayabilirim size, ancak bana göre satış ortaklığı ve Clickbank’tan para kazanma ile ilgili “Master Kazanç” internetten para kazanma kiti, son zamanlarda yararlanabileceğiniz en iyi kaynaktır. Bu yüzden gönül rahatlığı ile sizlere önerebilirim.

Clickbank’tan para kazanmanın diğer bir yolu da blog yazarlığı yapmaktır. Hasılı satış ortaklığı ve blog yazarlığını birleştirerek internetten Clickbank ile online para kazanmak mümkün! Zati “Master Kazanç” internetten para kazanma kitini size önermemdeki en büyük sebep, satış ortaklığı sistemin yanında nasıl blog yazarlığı yapılacağını da öğretiyor olmasıdır.

Sevgili arkadaşım emin ol ki; sana yukarıda söz etmiş olduğum bilgiler çok değerli, ancak bir çok kişi tarafından görmezden gelinebilir. Ancak unutmayın ki, Clickbank’tan para kazanmanın mantığı bu anlattıklarımdan geçer. Bu yüzden Clickbank’tan online para kazanmak istiyorsanız, yukarıda paylaşmış olduğum kaynağa kesinlikle göz atmayı unutmayın!

Evde internetten para kazanmak isteyen sevgili arkadaşlarım, böylelikle internetten Clickbank ile online para kazanma konusunda anlatacaklarımın sonuna geldim. Umarım yararlı olmuştur, eğer yararlı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın. Ayrı olarak internetten para kazanma sektöründe kullanılan para kazanma yolları hakkında yapacağım paylaşımlardan haberdar olmak için sağ üst köşede bulunan sosyal medya adreslerinden veya buradan bizi izleyebilirsiniz. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür eder, bol kazançlar dilerim.

One thought on “Clickbank’tan Nasıl Para Kazanılır?

 • Kasım 15, 2020 tarihinde, saat 11:22 pm
  Permalink

  Evet arkadaşlar videodada gördüğünüz gibi 125 dolarlık kazanç var.Daha önceleri de satışlarım olmuştu eskiden.Ara vermiştim sonra devam etmeye karar verdim.Nasıl kazanç
  sağladığımı ücretli öğrenmek istiyorsan mesaj atabilirsin.Müsait bir zaman dönüş yapılacaktır.

  Sadece program kullanarak yaptığım kazançlar.Unutmuştum ara bir
  hesaplara bakıyordum .
  Geçen hafta 1 kişden upsell satış ile 125 dolar kazanmışım.Yaptığım
  yöntemi öğrenmek istiyorsan mail atabilirsin.
  https://www.youtube.com/watch?v=PZ3B4ZSgb2Q

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir