Cüzdanımızdaki Fırsatlar

Cüzdanımızdaki Fırsatlar

Neredeyse hepimizin cüzdanında en az bir tane bulunan kredi kartlarının avantajları çok fazladır. Tabi ki kullanmayı biliyorsak. Kullanmayı biliyorsak derken bilinçli alışverişten bahsediyorum. Kredi kartları bizler için üretilmiş bir lütuftur. Bu lütufları iyi kullanmamız lazım. İlk önce aylık gelirimize göre harcama yapmamız gereklidir. O harcamaları bilinçli yapıp düzenli ödeme yapmak gerekir.

Eğer aylık gelirimize göre çok fazla limiti olan kredi kartları kullanıyorsak dikkat etmemiz lazım. Sanki o içindeki para bizim paramızmış gibi umursamadan harcamak yanlıştır. Yine o borcu ödeyecek olan kişiniz biz olduğunu unutmayalım. Gelecek ayı düşünüp ona göre harcama yapalım. Har vurup harman savurduktan sonra doğal olarak kredi kartı borcunu ödeyemeyen kişi vardır elbet çevrenizde. Onların ağzından düşmez ‘aman şu kartlar iliğimi sömürdü’ lafı.

kbank konut kredisi faiz oranları, Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları, taşıt kredisi ve kredi faizleri

Eğer bilinçli bir tüketiciysen borcunu kuruşu kuruşuna yatırıyorsan çok da fazla faiz gelmez bu kartlara. Kredi kartlarının bir diğer en önemli avantajı ise çoğu üründe taksit yapılmasıdır. Bu taksitlerin vade farkı olmayanları çok işimize yarar. World kart olsun bonus kart olsun çoğu çeşitli ürünlerde vade farksız taksit yapmaktadırlar. Bir anda alamadığımız ihtiyaçlarımızı karşılamak için mükemmel bir fırsat olan taksitlere de fazla kapılmamak gerekir.

Tamam taksit avantajlıdır ama bunu dezavantaja çevirmekte sizin elinizde. Her şey taksitli diye sürekli taksite girip gereçlerinizi bir anda almaya kalkarsanız yine siz zararlı çıkarsınız işin içinden. Ona göre alışveriş esnasında iyi düşünün ve bilinçli bir tüketici olmaya özen gösterin. Kredi kartlarını avantaja çevirin.

Anahtar kelimeler:Cüzdanımızdaki Fırsatlar, kredi kartı avantajı, kredi kartı nasıl olmalı, kredi kartı ödemeleri, kredi kartları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir