Devlet geri ödemesiz konut hibe kredisi veriyor.!

Konut kredisi çekmeden önce buna dikkat edin..! Devlet geri ödemesiz konut hibe kredisi veriyor.! Kimler yararlanabilir?2020 yılı içerisinde devlet ev alacak ya da ev ile yatırım yapacak kişiler için 82 bin TL ye kadar hibe desteği sunuyor. Bu hibe desteği için geri ödeme şartı da yer almıyor. Belirli şartları yerine getiren kişiler verilen oranlara göre destekten yararlanma hakkına sahip olacak.  İşte konut kredi desteği hakkında detaylar… Kaynak: Konut kredisi çekmeden önce buna dikkat edin..! Devlet geri ödemesiz konut hibe kredisi veriyor.! Kimler yararlanabilir?

Devlet geri ödemesiz konut hibe kredisi veriyor.!

Esnaflara yönelik olarak devlet destekli faizsiz hibe krediler için başvurular 2018-2019 yılındada devam ediyor ve edecek. Faizsiz hibe desteği veren kurumlar arasında; TKDK, Kalkınma Ajansları, KOSGEB gibi devlet destekli olarak faaliyetlerini sürdüren kurumlar bulunmaktadır. Özellikle KOSGEB’in vermiş olduğu 50 bin TL hibe desteği ile ilgili tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Başvuru Nasıl Yapılır?
KOSGEB yeni iş yeri açmak isteyenlere ya da işini büyütmek isteyenlere 50 bin TL tamamen geri ödemesiz hibe krediler vermektedir. Bu hibe krediler için KOSGEB’in istediği bazı şartlar bulunmaktadır. KOSGEB 50 bin TL hibe şartlarını aşağıda listeledik.

Bunlar;

Yeni Girişimcilerin KOSGEB’e Kayıt Olmaları
KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Belgesinin Alınması
KOSGEB İş Planının Hazırlanıp Bunu KOSGEB’e Sunulması
İŞ Yerinin Girişimci Tarafından Açılması
Tüm Masrafların Faturalandırılması
Bu şartları yerine getiren kişiler öncelikle yapmış olduğu ve faturalandırdığı tüm harcamaları KOSGEB’e sunmalıdır. Daha KOSGEB üst limit 50 bin TL olmak üzere, girişimcinin hesabına parça parça olmak üzere bu hibe desteğini yatırmaya başlayacaktır. KOSGEB parayı ne zaman ödüyor diye araştıranlar için; KOSGEB tüm parayı tek parçada aynı anda yatırmak yerine, 3 senelik bir ödeme destek planı hazırlar ve buna göre gerekli yardımları yapar.

Devlet geri ödemesiz konut hibe kredisi veriyor.!

50 Bin TL Hibe Nasıl Alınır?
KOSGEB’in vermiş olduğu 50 bin TL geri ödemesiz girişimcilik kredisine birçok kişi başvurduğu için KOSGEB herkesin başvurusunu hemen kabul etmemektedir. Ama iyi hazırlanmış bir iş planı ve özellikle yeni iş fikirleri ile başvuran kişilerin KOSGEB hibe başvuruları hemen kabul edilmektedir. KOSGEB hibe kredisini nasıl alabilirim diye araştırma yapan ve KOSGEB kredi destekleri alma yöntemlerini sorgulayan kişiler için önemli bir tavsiyemiz olacaktır. Öncelikle bu işe ciddi bir şekilde kafa yoruyor ve bu 50 bin TL hibeyi kesin onaylı şekilde hemen almak istiyorsanız, daha önce KOSGEB kredisi alan kişilerin yorumlarını incelemelisiniz.

KOSGEB Hibe Kredisi Alan Kişilerin Yorumları
KOSGEB kredisi alan kişilerin yorumları incelendiğinde; en kolay KOSGEB kredilerinin daha çok yeni projeler üreten kişiler tarafından alınabildiği ve KOSGEB’in bayanlara öncelik verdiği görülmektedir. Bayanlar KOSGEB’e kendi işinin patronu olmak için başvuru yaptığında özellikle üretim alanında bir iş planı ile hemen kendisine 50 bin TL ‘ye kadar bayan girişimci kredisi verilmektedir.

Bazı yorumlar (şikayetler)şu şekilde;

KOSGEB tarafından pasife alındığını belirtenler var. Bu aslında 15 Temmuz sonrası OHAL sürecinde yaşanan Bank Asya kullananlardan kaynaklanan sorunlardandır.
– Şikayet içeren yorumlardan bir tanesi de şu şekilde; KOSGEB’den fuar desteği almak için başvurumu yaptım. Onaylı olduğu halde beyannamenin onayının kaldırıldığı iddia edildi. Üç gün kendilerine telefon ve e-mail ile ulaşmaya çalıştık, cevap alamadık. Devlet tarafından maaş aldıkları halde, vatandaşlara yeterli desteği veremiyorlar.
– En sık sorulan soru ise KOSGEB ödemeleri ne zaman yapılacak?
– KOSGEB danışmanlık hizmeti aldığım “x” firması, daha önce sürekli danışmanlık vermek için arıyordu. Anlaştık, ödememizi yaptık. Fakat artık kendilerinden hiç bir yardım alamıyorum.
– Amacı desteklemek olan bir kurum fakat çalışanların ilgi ve bilgi seviyesi yetersiz. Sorulan sorulara yeterli cevabı veremiyorlar veya geçiştiriyorlar.

Devlet geri ödemesiz konut hibe kredisi veriyor.!

Görüldüğü üzere şikayet üzerine yapılan yorumlar bu halde.

KOSGEB Genç Girişimci Hibeleri
Genç girişimciler, Meslek Lisesi mezunları ve Teknokentlerde faaliyet yürüne işletmeciler, KOSGEB hibe başvurularında diğer kursiyerlere göre daha hızlı hibe alabilmektedir. Siz de KOSGEB kredisini almanın yollarını araştırıyorsanız kesinlikle üretim odaklı bir iş tercihi yapmalısınız. Örneğin, daha önce berber dükkanı, market ya da buna benzer alanlarda faaliyet gösteren işletmecilere KOSGEB kredisi çıkması çok zordur. Bu gibi yerlere KOSGEB hibe yerine geri ödemesi bulunan krediler vermektedir.

En Çok Hibe Verilen Sektörler
KOSGEB üretimden, turizme, sağlıktan, teknolojiye kadar birçok alanda girişimci ve işletme kredileri vermektedir. KOSGEB’in desteklediği alanların kodları bulunmaktadır. Bu kodlara göre yüze yakın alanda kredi ve hibe vermektedir. Ama hükümet politikalarına göre şekil alan KOSGEB destekleri son zamanlarda belli alanlarda daha çok kredi vermeye başladı.

Bu alanlar daha çok üretim odaklı çalışan alanlar olmak üzere;

Teknolojik buluşlar,
Yazılım,
Yeni Patentli Ürünler,
Teknokent İşletme Faaliyetleri,
Genç Girişimci Faaliyetleri,
Bayan Girişimci Faaliyetleri,
Meslek Lisesi Öğrencilerinin Faaliyetleri,
İşçi İstihdam Eden Orta Ölçekli KOBİ faaliyetleri
KOSGEB 50 bin TL hibe ve diğer KOSGEB desteklerini kısa yoldan en kolay şekilde almak isteyen kişiler yukarıdaki alanlardan biri ile başvuru yaptığında hibe alması daha kolay olacaktır.

Girişimci Hibe Destekleme Oranları
KOSGEB’in vermiş olduğu geri ödemesiz hibelerin oranları bayan ve erkek girişimcilere göre farklılık göstermektedir. Erkekler işletmeleri için yapmış oldukları harcamaların en fazla %70 oranında hibe alabilirler. Kadınlar ise yaptıkları işletme harcamalarının %90’ına kadar hibe alabilirler. Örnek vermek gerekirse; bir bayan KOSGEB destekli iş yeri açtı ve faturalı olarak 40 bin TL harcama yaptı. Bu 40 bin TL’nin %90’ı olan 36 bin TL KOSGEB hibesi olarak bu bayanın hesabına yatmış olacaktır. Erkek girişimci için bu oran %70 ‘tir.

2020 yılı içerisinde devlet ev alacak ya da ev ile yatırım yapacak kişiler için 82 bin TL ye kadar hibe desteği sunuyor. Bu hibe desteği için geri ödeme şartı da yer almıyor. Belirli şartları yerine getiren kişiler verilen oranlara göre destekten yararlanma hakkına sahip olacak.  İşte konut kredi desteği hakkında detaylar…Konut kredisi desteği nasıl alınır?Devlet tarafından belirlenen bankalar üzerinden kendileri adına konut hesabı açan kişiler, açtıktan sonra her ay düzenli olarak belirli bir birikim yapması gerekir. Bunun ardından devletten geri ödemesiz bir şekilde hibe desteği alma hakkı kazanıyor. Konut hesabı olan kişiler için hesap açma ay miktarına göre bir ücret ödeniyor. 36 ve 47 ay arasında hesap sahibi olan kişiler için 24.741 TL destek verilecek.48 ve 59 ay aralığında hesap sahibi olan kişiler için yüzde on sekizlik oran ile 26.645 TL azami tutar ödenecek. 60 ay ve üzerinde hesap sahibi olan kişiler için ise 28.548 TL tutarında ödeme yer alacak. Eğer bu kişiler evlenecekler ve her ikisine de ait bir hesap varsa onlar için 57 bin TL ye kadar destek sunulacak. Kaynak: Konut kredisi çekmeden önce buna dikkat edin..! Devlet geri ödemesiz konut hibe kredisi veriyor.! Kimler yararlanabilir?

Yararlanmak İçin Ne Yapılmalıdır?Hibe desteği ile yararlanabilmek adına bankalar üzerinden kişilerin hesap açtırması gerekir. Belirli ay içerisinde hesapları açık olan kişiler adına bu ödemeler yapılacak. Ne kadar çok açık kalınır ise hesaplar o kadar çok ödeme olacaktır. Nereden yapılacak olduğuna devletin atamış olduğu bankalar belirliyor. Fakat bu alanda hangi banka içerisine gidilir ise gidilsin konut destek hesabı rahat bir şekilde açılıyor.Bu alanda istenilen bankadan gerekli başvurular yapılabilir. Toplu bir ödeme yapmak her ne kadar cazip gibi dursa bile kişilerin her ay düzenli birikim yapması daha çok dikkat edilir. Kampanya içerisinde verilen şartlardan bir tanesi de budur. Geri ödemesiz devlet desteği ile ev almak isteyen kişilerin en az üç yıl hesaplarının açık olma şartı yer alıyor. Bu şekilde olan herkes yararlanabilir.

Etiketler : Konut, devlet, Hibe Desteği, konut kredisi Kaynak: Konut kredisi çekmeden önce buna dikkat edin..! Devlet geri ödemesiz konut hibe kredisi veriyor.! Kimler yararlanabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir