Evde İnternetten AdWords İle Nasıl Para Kazanılır?

Merhabe evde internetten para kazanmak isteyen sevgili ziyaretçilerim. İnternetten para kazanma konusunda bilgi ve görüşlerimi paylaşmış olduğum bir önceki makalemde AdWords’ün çalışma prensiplerinden ve bize sağlayacağı artı ve eksilerinden söze ederek sizlere AdWords hakkında detaylı bir açıklama yaptığıma inanıyorum. Eğer AdWords hakkında detaylı bilgi almak için bir önceki yazıyı okuyabilirsiniz. Hazırlamış olduğum bu gün ki yazımda AdWords hakkında bilgi ve görüşlerimi paylaşarak sizlere evde internetten AdWords ile nasıl para kazanılır anlatmaya çalışacağım.

Evde İnternetten AdWords İle Nasıl Para Kazanılır?

Bir önceki yazımda da belirttiğim gibi sevgili dostlarım; AdWords, Google tarafından sunulan bir reklamcılık hizmetidir ve gelirinin %90‘ını bunun üzerindendir. Peki bu platform evde internetten para kazanmak için nasıl kullanılır?

Öncelikle sevgili dostlarım, AdWords ile evde imternetten para kazanabilmemiz için bir g-mail adresimizin olması gerekmekte, yani yapmanız gereken ilk işlem Google’dan ücretsiz bir mail adresi oluşturmak. Mail adresimizi oluşturduktan sonra artık AdWord’te bizde reklam verebilir ve internetten para kazanabiliriz. Reklam vererek internetten nasıl para kazanılır?

Arkadaşlar reklam vererek internetten para kazanmanın tek yolu ürün satmak veya bir hizmet sunmaktan geçer. Yani hali hazırda olan bir ürününüzü veya satışta olan bir ürünün AdWords ile reklamını yaparak internetten para kazanmak mümkündür.

Peki AdWords’te reklamını yapacağımız ürünleri nereden bulabiliriz?

Evet sevgili dostlarım evde internetten AdWords ile para kazanmak isteyenlerin kafasına en çok takılan sorulardan biride “reklamını yapacağım ürünleri nereden bulacağım?” sorusudur. Aslında internette biraz araştırma yapılsa ürünlerinin reklamını yaptırmak ve daha fazla satış yapmak isteyen pek çok şirket veya kuruluş bulunmakta zaten sizlere bu konuda “Evde İnternetten Para Kazandıran Satış Ortaklığı Siteleri” başlığı altında internet üzerinden ürün satarak para kazanabileceğiniz bazı şirketleri paylaşmıştım. Bahsetmiş olduğum makaleyi okuyarak AdWords’te reklam vererek ürünlerini satabileceğiniz şirketleri öğrenebilirsiniz.

Reklamını yapabileceğimize inandığımız ürünü bulduktan sonra AdWords hesabımızı açıyoruz ve seçtiğimiz ürünü insanlara kısaca tanıtan reklam metni oluşturduktan sonra gösterilecek hedef kitle, yaş, cinsiyet vs. gibi temel ayarlar yapılır. Oluşturmuş olduğumuz reklam metni, anahtar kelimeler ile ilişkilendirilir ve günlük belli bir bütçe karşılığında Google arama sonuçlarında tıkla karşılığı ücret ödenerek gösterilir.

Tabi yukarıda anlattığım işlemi uygularken ürününü satacağımız firma veya şirket tarafından bize özel verile linki yerleştirmeyi unutmamalıyız. Aksi takdirde para kazanamayacağımız gibi elimizdeki sermayeden de olabiliriz. Elinizdeki sermayeyi kaybetme riskinizin olduğunu unutmamalı ve çalışmalarınızı titizlikle sürdürmelisiniz.

Evde internetten para kazanmak isteyen sevgili dostlarım yukarıda AdWords ile nasıl para kazanılır bilgilerimi paylaştım. Umarım faydalı ve açıklayıcı bir makale olmuştur. İnternetten para kazanma sektörü hakkında bilgi ve görüşlerimi paylaştığım başka bir makalede görüşmek dileğiyle, bol kazançlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir