Hükümetten müjde! Başvuran herkese anında 650 TL destek ödemesi…

Hükümetten müjde! Başvuran herkese anında 650 TL destek ödemesi…
Yaşanan zorlu günlerde hükümetten destek ödemeleri gelmeye devam ediyor. Destek ödemelerine zam geldi. Hız kesmeden kadınlara devlet tarafından yardım ödemeleri gelmeye devam ederken, ödemelere yüzde 36 oranında zam geldi. Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından verilen destek ödemelerde bir tanesi eşlerini kaybeden kadınlar için verilen dul maaşları oluyor.

Başvuru Yapanlara Yardım Parası ve Maaş Veriliyor. 650 TL Yatıyor
Devlet bu zor günlerde harekete geçti ve ücretler de yükseldi. On binlerce vatandaşı çok yakından ilgilendiren yüzde 36’lık zamlarla 650 TL’lik ödeme yapılacak. Devlet hız kesmeden kadınlara yardım etmeye devam ediyor. Verilen desteklerden biri de eşi vefat etmiş kadınlara yapılan yardımlardır.

 

Hükümetten müjde! Başvuran herkese anında 650 TL destek ödemesi…
Hükümetten müjde! Başvuran herkese anında 650 TL destek ödemesi…

Hükümet harekete geçti ve yardımı yüzde 36 artıracak. Bu artış oranı ile aylık ödemeler 350 TL, iki ayda bir 650 TL oldu. Yıl içinde yapılan yardımlar sayesinde kadınlara 3900 TL ödeme yapılacak. PTT aracılığıyla alınan yardımlar, ATM’ler aracılığıyla da geri çekilebilir. Pandemi dönemlerinde, telefon eden ve talepte bulunan kadınlar için ödemeler evlere gelir.

Dul kadınlara yapılan yardımlarda% 36 artış var. Devletin sağladığı yardımın yüzde 61’i kadınlar yararlanıyor. Ülkemizde ortalama 170 bin kadın bu yardımlar sayesinde rahat bir nefes alıyor. Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kadınlardan geçen yıl 377 milyon TL ödeme yapıldı.

 

Dullara verilen yardımı merak ediyorum …
Geçtiğimiz aylarda aylık ödemeler 275 TL olarak yapıldı ama şimdi yeni artış oranı ile 325 TL olacak. Ödemelerden yararlanmak isteyen bireylerin asgari ücretin üçte birinden az kişi başına gelire sahip olması gerekir. Aksi bir durum ortaya çıkarsa ödemeler durdurulur. Sosyal yardım kartı ile ödemeler PTT şubelerinin yanı sıra ATM’lerden de alınabiliyor.

Eşi vefat eden kadınlar, resmi ikametgahlarının bulunduğu il veya ilçe sınırları içinde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurmalıdır. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları genellikle kaymakamlıklarda bulunur. Başvuru sürecinden sonra sınavlar başlar. Uygun görülen kadınlara yardım yapılır. Başvuru sırasında sadece TC kimlik numaralı kadınların kimlik kartları yeterli olacaktır. Başka hiçbir belge gerekmez.

Hükümetten müjde! Başvuran herkese anında 650 TL destek ödemesi…
Hükümetten müjde! Başvuran herkese anında 650 TL destek ödemesi…

Eşlerini kaybeden kadınlara verilen destek ödemeleri için tam yüzde 36 oranında zam geldi. Geçtiğimiz aylarda her ay 275 TL olmak üzere iki ayda 550 TL yardım verilirdi. Fakat gelen zam oranı ile beraber artık ödemeler her ay 325, iki ayda bir 650 TL yardım verilecek. Destek ödemelerine gelen yüzde 36 zam oranında sonra bir kadın yılda 3900 TL destek ödemesi alacak. Hesabı olan vatandaşlar destek ödemelerini ATM’lerden çekebilecekleri gibi, hesabı olmayan vatandaşlar PTT aracılığı ile alabilecekler. Korona virüs salgın süreçlerinde PTT’yi arayarak destek ödemelerinin evlere getirilmesini talep edebilirler.

Eşi vefat eden dul kadınlar için yapılan destek ödemelerine yüzde 36 oranında zam geldi. Ülke üzerindeki kadınları yüzde 61’lik kısmı verilen destek ödemelerinden yararlanıyor. 170 bin civarında kadına verilen bu destek ödemeleri kapsamında 377 milyon TL ödemeler veriliyor.

Dul kadınlara verilen destek ödemeleri…
Eşlerini kaybeden kadınlara yönelik verilen destekler geçtiğimiz süreçlerde aylık 275 TL’ydi. Gelen yüzde 36 zam oranı ile beraber bu destek ödemeleri aylık 325 TL’ye kadar çıktı. Destek ödemelerinden yararlanmak isteyen kadınların kaymakamlıklarda bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden başvuru yapması gerekir.

Hanede yaşayan kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinin altında olması gerekir. TC kimlikleri ile şubeye giderek başvuru yapmak yeterli olacak. Şartlara uygun görülen vatandaşlara anlık olarak destek ödemeleri verilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir