İnternetten nasıl kolay para kazanılır

İnternetten nasıl kolay para kazanılır, evde kolay para kazanmak için uygun bir yol var mı diyenler için. Tek yapmanız günde birkaç kez bu siteye girmek ve 1-2 dakika ayırmak…

İnternette para kazanmak için çeşitli yollar var. Mesela sitenizde ürün tanıtımları yapmak, reklam almak ya da siteniz yoksa anketlere katılmak, reklam epostaları almak, ilgi alanınızdaki reklamları incelemek gibi.

Bu yazıdaki örnek yöntem iyi ödeme yapan, ve Haziran’da yapacağı ödemeleri arttıran Adbux sitesinden… Yenilenen Adbux.org‘a üye olduktan sonra kullanıcı adınızla siteye girip, size gelen site tanıtımlarını belirtilen süre boyunca (3 ile 30 saniye arası) incelemek hepsi o. Marka bilinilirliği oluşturmak ya da abonelik kapmak isteyen firmalar, siteleriyle ilgilenmeniz karşılığında adbux.com aracılığıyla size ödeme yapıyor.

Adbux’ın reklamveren yoğunluğuyla şimdilik ayda 100-200$ ek gelir elde etmek ve her ayın 15′inde biriken paralarınızı paypal aracılığında kredi kartınıza para transferi şeklinde almanız mümkün. Bu yolla kredi kartı borcu ödemek otomatiğe bağlandığı gibi, kredi kartınız artıya geçiyor. Artı bakiyeye ise çoğu banka kredi kartı parapuan veriyor.

İnternetten nasıl kolay para kazanılır
İnternetten nasıl kolay para kazanılır

Zamanla AdBux geliriniz çok daha fazla artacaktır tabii. Örneğin ben ikinci ay 45$, üçüncü ay da 104$ kazandım. Giderek artıyor… Özellikle de AdBux tekliflerini (offer) doldurur ve hesabınızı Premium’a terfi ederseniz.

Sitenin bir de forumu var. Burada kullanıcılar deneyimlerini paylaşıyor, yeni kullanıcılara yardımcı oluyorlar. Ayrıca amatör reklam verenler de verdikleri reklamların bütçelerinden burada bahsediyorlar.

Site oldukça hareketli. Gün içinde değişik saatlerde yeni reklamlar beliriyor. Reklam başkalarınca tüketilmeden tıklayarak gelirinizi daha da arttırabiliyorsunuz.

Üye olmak ise kolay.

Para kazanmak için öncelikle http://adbux.org/?r=parakazanma adresine tıkladığımızda ilk resimde görülen adbux.org anasayfasına ulaşıyoruz.

Burada, resimde kırmızı ile işaretli yerdeki Join AdBux tuşuna tıklayarak kayıt olma ekranına geçeriz:

üye olmak için siz de tıklayın şimdi
(Buraya tıklayarak üye olmanız durumunda benim alt üyem olmuş olacaksınız. Bunun size herhangi bir dezavantajı bulunmuyor, sizlere de üye olduktan sonra başkalarını üye yapabilmeniz için bir link verilecek)

Username yazan yere eposta adresimizdeki gibi kullanıcı adımızı giriyoruz. Ama boşluk bırakmadan ve ‘ı ş ğ ç ö ü’ gibi bize özgü harfleri kullanmadan. Mesela, ‘aysedemir’, ‘fatmanarin’, ‘mehmetoz’ gibi bir kullanıcı adı…

İkinci olarak çok basit olmayan bir şifre seçip ‘Choose Password’ yazılı boşluklara giriyoruz.

E-mail Address yazan yerlere de gene iki kez eposta adresimizi giriyoruz. Sistemin iki kez sormasının sebebi doğru yazdığımızdan emin olmak için.

Your Country kısmındaki menüden de ülkemiz’in ingilizcesi olan ‘Turkey’i seçiyoruz.

Referer kısmına boşluksuz, bitişik şekilde parakazanma yazdıktan sonra,

Security Code boşluğunun yanındaki kırmızı harf ve rakamları ilgili boşluğa giriyoruz. Bu tür kodları genelde kötü amaçlı yazılmış otomatik programları durdurmak için yapıyorlar. Programlar grafik şeklinde verilmiş kodu göremedikleri için sistemi kurcalayamıyor, şifremizi çalmaya uğraşamıyorlar…

Son olarak ‘Terms of Service’ yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyip ‘Send Verification E-mail’ tuşuna tıklıyoruz.

Bu noktadan sonra mektuplarımıza baktığımız eposta sitesine (hotmail, yahoo vs.) girmemiz ya da eposta okuma programımızı (outlook, thunderbird, vs.) açıp bize gönderilecek onaylama mektubunu bekliyoruz. 1-2 dakika içinde gelecektir. Bu mektuptaki adrese tıklayınca ise artık hesabımız aktifleşmiş olacak.

Para kazanmaya başlayabiliriz artık. Ama önce paramızı nereye göndereceklerini ve ilgimizi çeken reklam türlerini belirtelim ki para kazanmanın bir anlamı olsun:

Profilimizde, parayı alabilmek için Adımızı ve Soyadımızı kontrol ederek doğru bir şekilde giriyoruz. Yalnız site yabancı olduğu için gene “ı ş ğ ç ö ü’ harflerini kullanmayarak. İsmimizde bu harfler geçiyorsa en yakın karşılıkları olan ‘i s g c o u’ ‘yu kullanmalıyız.

Sistem eposta adresimizi kendisi girecektir; kontrol edip geçelim.

Street address yazan yere kısa ve açık bir şekilde adresimizi ilçe dahil girelim. Bir ilçede yaşamıyorsak, büyükşehirde bağlı olduğumuz semt ya da mahalleyi girmeye gerek yok. Posta kodu o işi görüyor zaten. Gene Türkçe harf kullanmamaya özen gösteriyoruz.

City yazan yere İlimizi giriyoruz.

State kısmı bizim için geçerli değil. Neyse ki eyaletlere bölünmedik. Buraya ‘-’ eksi işaretini koyup geçiyoruz.

Zip/postal code yazan yere posta kodumuzu giriyoruz.

İnternetten nasıl kolay para kazanılır
İnternetten nasıl kolay para kazanılır

Payment Method’da ödeme yapılma şeklini seçiyoruz. Burada, eğer yoksa bir ara verip hemen bir alertpay hesabı açabilirsiniz. Eğer AlertPay hesabınız varsa, burada Alertpay’i işaretleyip aşağısına da Alertpay hesabınızın eposta adresini girmelisiniz.

Minimum payout kısmı ise hesabınızda ne kadar birikince size gönderilme işlemi başlatılacağını belirtir. 10$ birikince gönderilmesini istemek başlangıç için iyi.

Şifremizi değiştirmeyeceksek ‘password’ yazan kısma dokunmadan geçebiliriz.

Ardından ‘choose 5 interests’ yazan ksımda 5 ayrı ilgi alanı seçmeliyiz.

Burada yazanlardan çok belli olmayanların Türkçeleri ise şöyle:

Get Paid To: Para Kazanma
Fitness: Zayıflama
Current Events: Güncel Etkinlikler
Jokes/Humor: Şaka ve Mizah
Auctions: Müzayedeler
Recreation: Dinlence, Gezi
Shopping: Alışveriş
Jobs: İş Arama
Children: Çocuklar
Video Games: Bilgisayar Oyunları
Movies/TV: Sinema ve TV
Biz 2 Biz: İş Bağlama
Hw / Sw : Donanım Yazılım
Health: Sağlık
Social Networking: Sosyalleşme

Bu ilgi alanlarından size uyan 5 tanesini işaretliyorsunuz.

Delete account yazan yere ise hiç dokunmadan geçiyorsunuz. Bu hesabınızı silmek demek.

Ardından kırmızı harflerle verilmiş olan güvenlik kodunu yanındaki boşluğa giriyorsunuz… ve bitiyor.

Update profile yazan yere tıklayınca artık herşey hazır oluyor.

Ve internette kolay para kazanmak için de Incetives menüsündeki Browse Ads yazan yere tıklamamız yeterli.

Burada gün içinde değişik saatlerde farklı reklamların adresleri belirecek. Bunlardan daha önce tıklamamış olduğumuz birisine tıkladığımızda yeni bir internet penceresi açılacak. Pencerenin üstünde AdBux logosu ve bir geri sayım sayacı var. Geri kalan kısım ise size kendisini tanıtmak isteyen sitenin sayfası. Kolay bir şekilde para kazanmak için sadece geri sayım bitene kadar siteyi incelemeniz yeterli. Bu genellikle 10-30 saniye sürüyor. Sayaç bitince de sol üst köşede beliren 5 harfli kodu girip enter’a basıyorsunuz ve para hesabınıza geçiyor.

Reklamlar aslında genellikle ilginç oluyor. İşinize yarayacak gibiyse çekinmeden reklamı yapılan siteye üye olabilir ya da ayrıntılı inceleyebilirsiniz aslında. Ne de olsa 10 saniye’lik sorumluluğumuzu çoktan bitirdik…

Bu arada reklamların genelde Amerikan menşeli olduğunu, Amerikada ise sabahın bizim saatimizle 16:00 gibi başladığını hatırlamakta fayda var. Özellikle bu saatten sonra farklı saatlerde yeni reklamlar beliriyor.

Incetives menüsünde bir de Browse offers bölümü var. Bu yeni kısım daha çok para kazandırıyor. Burada, “Browse offers” yani “teklif ara” bölümünde, “free trial” üyelik programlarına katılım, anket katılımı, facebook benzeri sitelere üyelik vb.. gibi konularda reklamcılar var. Bu sitelere gidip sizden istenen bilgileri girdikten sonra adbux’a geri dönüp teklifin yanındaki submit tuşuna basarak sistemi bilgilendiriyorsunuz. Adbux sistem tarafından onaylanmasından sonra, yaklaşık 3 günde hesabınıza ilgili miktar aktarılıyor.

Şimdi yukarıdaki My AdBux‘a basarak hesabımızı ve ne kadar kazandığımızı görebiliriz:

Çok önemli bir nokta da sizin referans kodunuz. Bu My AdBux penceresinde göreceğiniz adresi arkadaşlarınızla, akrabalarınızla ve hemen herkesle paylaşarak onların da bu yeni para kazanma mecrasından yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Onların kazandıkları miktar kadar siz de kazanacaksınız çünkü. Yalnız bir konuya dikkat. Bir bilgisayardan sadece bir kişi üye olabiliyor. Aynı bilgisayardan farklı kullanıcı adlarıyla üye olmaya çalışılırsa sistem önceki hesabı hile yapılıyor düşüncesiyle bloke edecektir.

Evet, işte böyle. Ben ve daha bir sürü kişi internetten gayet ciddi rakamlar kazanıyor; sanırım artık dünya ekonomisinin değiştiğini ve artık eski iş modellerine o kadar da mecbur olmadığımızın ayırdına varmalıyız. Bilgi ekonomisi sayesinde galiba endüstri çağının sonuna gelindi. Artık oturduğumuz yerden para kazanabiliyor, büromuzu cebimizde taşıyabiliyor. Dizimizin üstünde bir fabrika taşıyabiliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir