İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatacak?

Bakan Selçuk Açıkladı: İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatacak?Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 27 Temmuz’dan itibaren hesaplara yatırılacağını duyurdu. Kaynak: Bakan Selçuk Açıkladı: İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatacak?

Kısa çalışma ödeneği Mayıs ödemeleri ne zaman? Mayıs ayı işsizlik maaşı ne zaman yatacak?
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihleri ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Buna göre kısa çalışma ödeneği Mayıs ödemeleri ne zaman?

İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatacak?

Haziran ayının gelmesiyle işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihleri araştırılmaya başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatırılacağını açıkladı. Peki Kısa çalışma ödeneği Mayıs ödemeleri ne zaman?

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ VE İŞSİZLİK ÖDENEĞİ MAYIS AYI NE ZAMAN YATACAK?

Bakan Selçuk, Mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 1-5 Haziran tarihleri arasında yapılacağını bildirdi.

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 5 Haziran’da yapılması gereken mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ile kısa çalışma ödeneği ödemelerinin erkene alındığını ifade etti.

Bakan Selçuk, ödemelerin bugünden itibaren T.C kimlik numaralarının son hanesine göre hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacağını kaydetti.
Ödemeler başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacak.

Koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için ödemelerin başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacağını aktaran Selçuk, sistemde IBAN bilgileri bulunmayanların da PTT üzerinden ödemelerinin yapıldığını hatırlattı.

T.C. KİMLİK NUMARASINA GÖRE YATIRILACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “5 Ağustos’ta yapılması gereken Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektik.Böylece bayram öncesinde vatandaşlarımıza bu destekleri ulaştırmış olacağız. Ödemeleri, 27 Temmuz’dan itibaren T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatıracağız” dedi. Kaynak: Bakan Selçuk Açıkladı: İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatacak?

Temmuz ayına ilişkin ödemeler 27-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak”IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödemelerin yapılacağını hatırlatan Bakan Selçuk, “T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi;0-2 olanlara 27 Temmuz’da,4-6 olanlara 28 Temmuz’da,8 olanlara 29 Temmuz’daödemeler yapılacak” açıklamasını yaptı. Kaynak: Bakan Selçuk Açıkladı: İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatacak?

Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 1-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Buna göre,

T.C kimlik numaralarının son hanesi 0 olanlara 1 Haziran’da,
2 olanlara 2 Haziran’da,
4 olanlara 3 Haziran’da,
6 olanlara 4 Haziran’da,
8 olanlara da 5 Haziran’da ödemeler yapılacak.
İŞSİZLİK ÖDENEĞİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri ne zaman yatacak?

Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmak,

Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün hizmet akdine tabi olmak,

Hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olmak,

Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine şahsen ya da elektronik ortamda başvurmak gerekiyor.

Kısa çalışma ödeneği nedir, kimler yararlanabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir