Kamuda binlerce kişi işe alınacak

Resmen duyurdular! Kamuda binlerce kişi işe alınacak
Kamuda istihdam edilmek üzere memur, sözleşmeli personel, işçi, asker olmak isteyenlere yönelik olarak ilanlar açıldı. İşte o ilanlar…

Devlet personel alımlarına devam ediyor. Memur, sözleşmeli personel, işçi olmak için açılan ilanların takip edilmesi gerekiyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı devlette istihdam edilecek olan kişilere ilişkin ilanlar açıyor. İşte o ilanlar… Karabük Üniversitesi: 12 akademik personel alacak. Orta Doğu Teknik Üniversitesi: 1 akademik personel alacak.

Sağlık Bakanlığı lise, yüksekokul ve üniversite mezunu 5 bin sağlık personeli alacak. Gümrük Bakanlığı’na ise 763 memur aranıyor.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları taşra teşkilatına sözleşmeli sağlık personeli almak için ilana çıktı. Hürriyet’ten Aysel Alp’in derlediği habere göre; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre alınacak sözleşmeli sağlık personelinde aranan şartlar şöyle:

Kamuda binlerce kişi işe alınacak

AMAN DİKKAT!

Üniversite mezunları 2016-KPSS lisans sonucuna göre; Ön lisans ve ortaöğretim düzeyi kadrolarda ise 2014-KPSS sınav sonuçları dikkale alınacak. Ancak bunlardan 2016’da KPSS lisans sınavına girmiş olanlar var ise bu kişiler ön lisans ve/veya ortaöğretim düzeyi kadroları tercih edemeyecek. Sadece 2016 KPSS Lisans puanı ile lisans düzeyi kadrolar için başvuruda bulunabilecek.

TERCİH KILAVUZU İNTERNETTE

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak suretiyle tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonların bulunduğu Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2016/7 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet sitesi üzerinden yayınlanacak.

BAŞVURULAR 28 EKİM’DE BAŞLAYACAK 3 KASIM’DA SONA ERECEK

Sağlık personeli olarak kamuya girmek isteyen adaylar 28 Ekim-03 Kasım 2016 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr adresinden Tercihler alanına; ardından da KPSS-2016/7 Tercih İşlemleri alanından T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek tercih yapabilecek.

TERCİHTEN ÖNCE DEVLET PERSONELE BAŞVURUN

Sağlık Fizikçisi, Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti ve Perfüzyonist pozisyonlarında tercih yapmak isteyen yüksek lisans mezunu adaylar, KPSS Tercih İşlemlerinin başlayacağı günden önce mutlak suretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmak zorundalar. Bunu yapmayan tercihte bulunamayacak. Ancak daha önce bu başvuruyu yapıp, bilgileri alınmış adayların Devlet Personele yeniden başvurması gerekmeyecek.

GÜMRÜK BAKANLIĞINA 763 MEMUR ARANIYOR

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ise 50 gümrük muayene memuru, 300 gümrük muhafaza memuru; bölge müdürlüklerine 200 memur; 20 avukat; döner sermayeye 40 memur, merkeze 50 memur; tüketici hakem heyeti raportörü 50; ticaret il müdürlüklerine 50 memur; merkeze 3 programcı olmak üzere toplam 763 memur alacak.

Kamuda binlerce kişi işe alınacak

31 EKİM’DE SONA ERECEK

21 Ekim’de başlayan başvurular 31 Ekim’de sona erecek. Sözlü sınavlar ise 12 Aralık 2016 ve 6 Ocak 2017 tarihlerinde yapılacak.

Sözlü sınava girmek isteyenlerin; Bakanlığın kurumsal internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri gerekiyor. Bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesi büyük önem taşıyor. Çünkü başvuru onaylandıktan sonra değişiklik yapılamıyor. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar da kabul görmüyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi: 15 akademik personel alacak. Adli Tıp Kurumu Başkanlığı :60 memur alacak.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi: 16 akademik personel alacak. Tarım ve Orman Bakanlığı: 53 sözleşmeli personel alacak.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi: 120 sürekli işçi alacak. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi: 11 akademik personel alacak.

Kamu Denetçiliği Kurumu: 3 sözleşmeli bilişim personeli alacak. Emniyet Genel Müdürlüğü: 2 sözleşmeli helikopter makinisti alacak.

Necmettin Erbakan Üniversitesi:2 sözleşmeli personel alacak. Bayburt Üniversitesi: 3 akademik personel alacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı: 1 sürekli işçi alacak. Süleyman Demirel Üniversitesi: 5 sözleşmeli bilişim personeli alacak.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi: 30 akademik personel alacak. İskenderun Teknik Üniversitesi: 26 akademik personel alacak.

Boğaziçi Üniversitesi: 9 akademik personel alacak. Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi: 3 akademik personel alacak.

Karadeniz Teknik Üniversitesi: 70 sözleşmeli personel alacak. Balıkesir Üniversitesi: 4 akademik personel alacak.

Balıkesir Üniversitesi: 4 akademik personel alacak. Ankara Müzik ve Güzel sanatlar Üniversitesi: MGÜ 2 öğretim elemanı alacak. Gaziantep Üniversitesi 2 akademik personel alacak.

Sakarya Üniversitesi 6 akademik personel alacak.İskenderun teknik üniversitesi 6 akademik personel alacak. İnönü Üniversitesi 292 sözleşmeli personel alacak.

Balıkesir Üniversitesi 11 akademik personel alacak. Necmettin Erbakan Üniversitesi 121 sözleşmeli personel alacak. İzmir Bakırçay üniversitesi 8 akademik personel alacak.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi 11 akademik personel alacak. İçişleri Bakanlığı 100 kaymakam adayı alacak.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı 50 uzman yardımcısı alacak. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 24 akademik personel alacak.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa 83 sözleşmeli personel alacak. Sinop Üniversitesi 12 akademik personel alacak.

İstanbul Üniversitesi 8 sözleşmeli personel alacak. Niğde Ömer Halisdemir üniversitesi 28 akademik personel alacak. Türk-alman üniversitesi 4 akademik personel alacak.

İstanbul Üniversitesi 8 sözleşmeli personel alacak. Niğde Ömer Halisdemir üniversitesi 28 akademik personel alacak. Türk-alman üniversitesi 4 akademik personel alacak.

Süleyman Demirel Üniversitesi 9 akademik personel alacak. Vakıflar genel müdürlüğü 16 sözleşmeli personel alacak.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 4 sözleşmeli personel alacak. Marmara Üniversitesi 5 sözleşmeli bilişim personeli alacak.

Ege Üniversitesi 7 akademik personel alacak. Gaziantep Üniversitesi 20 akademik personel alacak. Şırnak Belediye Başkanlığı 14 memur alacak.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi 1 akademik personel alacak.

Meram Belediye Başkanlığı 10 zabıta memuru alacak.

Aksaray üniversitesi 25 akademik personel alacak.

Güzelyurt (aksaray) belediye başkanlığı 1 memur alacak.

Şişli Belediye Başkanlığı 25 zabıta memuru alacak.

 

One thought on “Kamuda binlerce kişi işe alınacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir