Kişisel Bilgilerinizi Verirken 40 kere düşünün

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, tüketicileri, kredi kartının kart ve güvenlik numarası ile son kullanma tarihini telefonla satıcı ve sağlayıcılara verirken “40 kez düşünmeleri” konusunda uyardı. Yılmaz, şunları söyledi: “Bazı firmalar,…

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, tüketicileri, kredi kartının kart ve güvenlik numarası ile son kullanma tarihini telefonla satıcı ve sağlayıcılara verirken “40 kez düşünmeleri” konusunda uyardı.

Corona Virüs Yardımı Herkese 1000 Lira

Yılmaz, şunları söyledi: “Bazı firmalar, tüketiciyi telefonla arayarak kredi kartı bilgilerini almakta ve sözleşmelerine aykırı ‘Mail Order’ işlemiyle tüketicinin kredi kartı hesabından para çekmektedirler. Halbuki ‘Mesafeli Sözleşmelerin’ akdinden önce, ayrıntıları bakanlıkça çıkarılan tebliğle belirlenen bilgilerin tüketiciye verilmesinin zorunlu olduğu belirtilmekte ve “tüketici, bu bilgileri edindiğini yazılı olarak teyit etmedikçe sözleşme akdedilemez” denmektedir. Tüketici ‘Mesafeli Sözleşmeler’ kapsamında satın aldığı mal ve hizmetlerle ilgili bir haftalık süre içerisinde, satıcı ve sağlayıcılara kredi kartı bilgilerini vermemelidirler. Tüketicilerimizi, kredi kartının kart ve güvenlik numarasını verirken 40 kez düşünsünler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir