Kredi Faizleri Düştü

Hazine Bakanı Berat Albayrak Yaptığı acıklamayla Konut kredilerinin düştüğünü kredi çekeceklerini buna göre almaları gerektiğini söyledi.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Şırnak’ta iş dünyasının temsilcileri ile bir toplantı tertip ettikten sonra, 1 Ocak 2020 tarihi bakımından sıfır konut üremlerinin 0,99’dan 0,79 a indirileceğini adile getirdi.

KONUT KREDİ ÜREMLERİ NE KADAR OLACAK?

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın 1 Ocak 2020 sonrası sıfır konutlar için verecekleri kredilerinde ürem oranı 0,79 olacağı ifade edilmişti.

ihtiyac kredisi, kredi hesaplama, tuketici kredisi, kredi, kredi pazari, hangi kredi, kredi faiz oranlari, bireysel kredi, kredi basvurusu, ihtiyac kredisi faiz oranlari, ihtiyac kredisi hesaplama, en uygun kredi, faizsiz kredi, Garanti Bankasi, Ziraat Bankası, Finansbank, Halkbank, Vakifbank, Yapı Kredi, İş Bankası, TEB

Bakan Berat Albayrak, Şırnak’ta gerçekleştirdiği izahta, “Türkiye üzerinden güzel iletisi Şırnak’tan verelim. Bilhassa sıfır konut faizlerinde 0,99 oranı tarihi düşük düzey olan 0,79 a indirelim diye öneriyle geldiler. 1 Ocak itibarıyla üremler inecek, hayırlı uğurlu olsun. Düştükçe toplumumuza bu fiyatları yansıtmaya devam edeceğiz. Gerek inşaat sektörü yan sektörlerde fiyat ve üremler daha da düşecek.” dedi.

İLK ADIM ZİRAAT BANKASI’NDAN GELDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Şırnak’ta izah ettiği sıfır konutlardaki ürem indirimine yönelik izahında ilk adım Ziraat Katılım geldi.

Ziraat Katılım, sıfır konut alacaklar 0,79 ürem oranından kredi alabilecek. Kredi vadesi 120 ay olacak ve 500 bin liraya kadar kredi kullanılabilecek.

Ziraat Katılım, sıfır konutlarda finansman oranlarını 08.01.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 0.79 olarak belirledi.

Kredi 120 ay vade ile hudutlu olacak ve en fazla 500 bin lira kullandırılacak.

Kamu bankalarının aktüel faiz oranları şöyle:

Ziraat Bankası

İhtiyaç Kredisi: %1,12

Konut Kredisi: %0,99

Taşıt Kredisi: %1,02

Sıfır Konut Kredisi: %0,79

Vakıfbank

İhtiyaç Kredisi: %1,12

Konut Kredisi: %0,99

Taşıt Kredisi: %1,05

Halkbank

İhtiyaç Kredisi: (Aylık Müşterileri için) %1,05 (Diğer müşteriler için) %1,11

Konut Kredisi: %0,99

Taşıt Kredisi: %1,02

Sıfır Konut Kredisi: %0,79

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir