kredi kartı mağdurları

Ülkemizin kredi kart borcu rakamı ne yazık ki öyle bir duruma gelmiş ki Türkiye’nin dış borcunu geçmiş durum da bankalara o kadar bağımlı duruma gelmişiz ki bankalara olan borçtan kurtulmanın bir yolu kalmamış durumda ne yazık ki.

Kart borcu edinmemek için ne yapmalıyız peki;

Kartınız da yapmış olduğunuz harcamaların borcun sizin toplam gelirinizi aşmayacak şekilde yapmaya özen göstermelisiniz.

Çok sayıdaki kartın borcunu ödemek te takip etmekte idaresini yapamamakta zorlanmamak için en fazla 2 veya 3 kredi kartı kullanmakta yarar olacaktır.

Bir kredi kartınızdaki borcu kapatmak için bir diğer kredi kartınızda nakit avans çekmek gibi bir hataya düşmeyin bu durumlarda iki kartınız birden limitlerini aşmış iki adet kart borcunuz olacaktır.

Kart borcunuzu ödeyemediğiniz zaman hemen bankanıza başvurun ve size uygun bir ödeme planı çıkarmalarını isteyin veya kredi kartı taksitlendirme işlemi yapan bir firmadan destek alın. Bu durum da sorun büyümeden müdahale etmiş olarak sorunları kapatmış olacaksınız.

borç, kredi kartı, kredi kartı borcu, kredi kartı mağdurları, kredi kartı taksit

Nakit avans kullanmışsanız eğer ilk önce faizi daha yüksek olan nakit avans borcunuzu kapatmalısınız. Çünkü faiz oranı nakit avansınki daha yüksektir.

Nakit avans borcunu kapatmak için ekstrenizin gelmesini beklemek en büyük hata olacaktır çünkü nakit avansa günlük faiz işler mümkünse hemen bu borcu kapatmalısınız.

Taksitli harcama yapmış iseniz bunları göz önüne alarak harcamalarınızı bu yönde yapmalısınız.

Eğer borç sizin ödeyeceğiniz rakamı aşmış ise asgari rakamı ödeyecek durumdaysanız eğer sadece asgari rakamı ödeyerek bu borçtan kesinlikle kurtulamazsınız.

Bu gibi durumlarda yapmanız gerek en mantıklı yöntem kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yapan kişilerden destek almanız.

 

Tabii bu işleme başvurmamak için gecikmemek gerekmekte yasal işleme gelmiş kartınıza bloke konulmuş kartlara bu yöntem uygulamayacağı için gecikmeden destek almanız en mantıklısı olacaktır.

Ve bu işi yaptıracağınız firmaları dikkatli ve özenli bir şekilde seçip profesyonel ekiplerden destek almanız gerekmekte.

Bu işi yapan firmaların güvenilirlikleri araştırmak için internet ortamını ya da kredi kartı taksitlendirme işlemi yapmış tanıdıklarınızdan destek almanız en iyi yöntem.

 

borç, kredi kartı, kredi kartı borcu, kredi kartı mağdurları, kredi kartı taksit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir