Makale Yazım Kriterleri

Makale Yazım Kriterleri

Bu yazımızda sizlere okunaklı ve akıcı bir yazının nasıl yazılacağı hususunu anlatmaya çalışacağız. Makale yazımında dikkat edilmesi gereken kriterler aşağıda açıklayıcı şekilde sıralanmakta.

1- Özgün İçerik

Öncelikle belirtmek isteriz ki özgünlük bizim için en önemli şartlardan bir tanesi. Yani sizlerin cümleleri ve kelimeleri ile yazılmış yazılara ihtiyacımız var. Bu nedenle makale yazarken muhakkak %100 özgün içerikler hazırlamanızı istiyoruz.

internetten para kazan, internetten para kazanmak, makale yaz para kazan, makale yazarak para kazanmak, makale yazarlığı, para kazan, yaz para kazan
Özgün Makale, Seo Makale, Seo Uyumlu İçerik, Seo Uyumlu Makale, Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

2- Anahtar Kelime Uyumu

İkinci bir durum ise makale içerisindeki anahtar kelimelerin doğru orantılı yerleştirilmesi gerekmekte. Her paragrafta birer kez anahtar kelime kullanılmalı. Alt başlık istenilmeyen makalelerde, 3 paragraf kuralına uyulması gerekmektedir. Bu 3 paragraf kuralımız giriş,gelişme ve sonuç odaklı şekilde hazırlanması istenmekte.

3 – Başlıklar Nasıl Olmalı

Başlıkta muhakak size verilen en az 1 anahtar kelimenin geçmiş olması. Örnek verecek olursak; “ANAHTAR KELİME: güzel yazım kuralları BAŞLIK: Makalenin Okunması İçin Güzel Yazım Kuralları Neden Önemlidir?” şeklinde bir başlık olmalıdır. Ayrıca başlıkta kelimelerin ilk harfi büyük diğer harfleri küçük olmalıdır. Örn: “Makalenin Okunması İçin Güzel Yazım Kuralları Neden Önemlidir?” görüldüğü gibi istenen kurala uygun bir başlık bu şekilde olmalıdır.

Ayrıca yazılan içeriğe uygun içeriği sahiplenen, içerikte ne olduğunu özetleyen bir başlık olmalıdır. Makale yazıldıktan sonrada başlık seçilebilir.

4- Kelimelerin Makale İle Uyumu

Makale içerisinde geçen tüm kelimelerin sayısı orantılı şekilde ayarlanmalıdır ve 3den fazla geçmemelidir. Yani bir kelime makalede 3den fazla geçerse spama düşme olayı artmaktadır. Örnek verecek olursak makalemiz 200 kelime olarak yazılmakta. 200 kelime yazılan makalede “olmakta” kelimesi en fazla 3 kere geçmeli. Bu tüm 200 kelime için geçerli bir husustur.

Makale Nasıl Yazılır, Makale Yazım Kriterleri, Makale Yazımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir