Motorine İndirim Geldi

SON DAKİKA HABER: Araç sahipleri dikkat: Motorin için bir indirim daha geliyor!
Son dakika akaryakıt haberi… Motorin fiyatlarına EPGİS’ten yapılan açıklamaya göre 21 kuruş indirim yapıldığı bildirilmişti. Dün itibariyle pompaya yansıyan indirimin ardından bir indirim daha geliyor. Piyasa uzmanlarından alınan son dakika bilgisine göre bu gece motorinin pompa fiyatlarında 17 kuruşluk yeni bir indirim daha gelmesi bekleniyor.

Motorin için bir indirim daha geliyor!
Motorin için bir indirim daha geliyor!

Araç sahiplerini akaryakıtta sevindirecek yeni bir haber geldi.. Perşembe günü benzin fiyatlarına gelen 22 kuruşluk indirimin ardından pazartesi günü için yeni bir indirim daha geliyor. Bu sefer motorinde de gerçekleşmesi planlanan indirimler çerçevesinde motorinde 17 kuruş, benzin de ise 12 kuruş indirim bekleniyor.

Akaryakıtta çifte indirim yolda.. Motorinde 17 kuruş, benzin de ise 12 kuruş indirim bekleniyor. İndirimlerin pazartesi günü duyurulması bekleniyor.

Dünyanın en büyük petrol üreticisi olan ABD’de ham petrol stokları ve üretimin yükselmesi küresel piyasada arz fazlası endişeleri oluştururken, fiyatlar üzerindeki aşağı yönlü baskıyı da artırıyor.

Kısıtlama kararlarıyla toparlanmaya başlayan ve bir ara 42 dolara kadar çıkan Bren petrolün varili hafta ortasında 40 doların altına gerileyince uluslararası piyasalardaki petrolün ton fiyatında da yüzde 8’den fazla düşüş yaşanmasına yol açmıştı.

Tüm bu gelişmeler çerçevesinde ilk indirim ise iç piyasadaki akaryakıt ürünlerinden benzine geldi. Benzin fiyatlarında 25 Haziran’da 22 kuruşluk indirim gerçekleşti.

Yeni indirimin kapısı aralandı

Söz konusu indirimin ardından uluslararası piyasalarda benzin ve motorinin ton fiyatında yaşanan düşüş yeni bir indirimin kapısını daha araladı.

Perşembeden cumaya gerçekleşen indirimler sonrası benzinin tonu 377 dolardan 364 dolara gerilerken, motorinin ton fiyatı ise 351 dolardan 346 dolara indi.

Benzin ve motorine indirim geliyor

Motorin için bir indirim daha geliyor!
Motorin için bir indirim daha geliyor!

Ton fiyatlarında yaşanan indirim sonrası iç piyasadaki benzin ve motorin için indirim gündeme geldi. 29 Haziran Pazartesi günü pompa fiyatlarına yansıması beklenen indirimlerin benzinde 12 kuruş, motorinde ise 17 kuruş şeklinde olacağı öngörülüyor.

İndirimlerin ardından Ankara’da benzinin litre fiyatı 6,23 liraya, İstanbul’da 6,17 liraya, İzmir’de ise 6,57 liradan 6,23 liraya inecek. Motorinde ise İstanbul’da litre fiyatı 5,71 liraya, Ankara ve İzmir’de 5,78 liraya gerileyecek.

 

Son dakika akaryakıt haberi… Motorin fiyatlarında dün itibariyle geçerli olan 21 kuruşluk indirimin ardından bir indirim haberi daha geldi. Yeni Şafak’ın son dakika haberine göre motorinin litre fiyatında bu gece yarısında pompaya yansımak üzere 17 kuruşluk yeni bir indirim daha bekleniyor.

“BENZİNE DE İNDİRİM UFUKTA”

Peşe peşe gelen indirimlerin motorinin ton fiyatında yaşanan düşüşlerden kaynaklı olduğunu belirten uzmanlar motorindeki indirimin ardından benzinde de indirimin ufukta olduğunu belirtiyor.

“RAFİNERİLER TARAFINDAN HESAPLANIYOR”

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

VAKA SAYISINDAKİ ARTIŞ PETROLDEKİ DÜŞÜŞÜ DERİNLEŞTİRDİ

Covid-19 pandemisinde artan vakalara nedeniyle artan endişelerinin etkisiyle petrol fiyatlarındaki düşüş derinleşiyor. Kademeli olarak 46 dolardan aşağıya inişi süre petrol fiyatı varil başına 40 doların altına indi.

Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran, “virüsün hala hızla” dolaşmayı sürdürmesi nedeniyle, ülke genelinde artan Covid-19 vakalarının “endişe verici” boyutlara ulaştığı uyarısı yaptı.

Bireşik Krallık hükümetide, koronavirüs vakalarındaki son artışlar nedeniyle yeni sınırlamaları içeren önlemleri sıkılaştırmaya hazır olduğunu duyurdu.

Euro bölgesi ekonomisi de, Covid-19 önlemlerine bağlı sınırlamaların etkisiye yılın ikinci çeyreğinde, önceki çeyreğe göre yüzde 11.8 daraldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir