Müjde Aylık 1177 lira gelir desteği sağlanacak!

Müjde Aylık 1177 lira gelir desteği sağlanacak! 1177 TL destek başvurusu şartları nelerdir?Corona virüsü nedeniyle işini kaybeden, işsizlik maaşı başvurusu yapıp alamayan vatandaşlara 1177 TL destek maaş bağlanacak. Ücretsiz izne çıkan, kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan ve 15 Mart tarihinden sonra iş sözleşmesi feshedilen işçilere ücretsiz izinde bulundukları veya işsiz kaldıkları süre kadar aylık 1.177 lira destek sağlanacağı açıklandı. Kaynak: Müjde Aylık 1177 lira gelir desteği sağlanacak! 1177 TL destek başvurusu şartları nelerdir?

Müjde Aylık 1177 lira gelir desteği sağlanacak!

Corona virüsü salgını nedeniyle 15 Mart 2020 tarihinden sonra işinden olan ve ücretsiz izne ayrılanlara 1177 TL maaş başlanıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, gündeme alınan Nakdi Ücret Desteği uygulaması ile ilgili detaylar açıklandı. Ücretsiz olarak izne ayrılan ya da iş sözleşmesi sonlandırılan vatandaşlar için 1177 TL destek verilecek. İşsizlik maaşı başvurusu yapış ancak başvurusu onaylanmamış kişiler bu maaştan faydalanabilecek.1177 TL DESTEK BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un açıkladığı Nakdi Ücret Desteği uygulamasından, bu dönemde ücretsiz izne çıkarılan tüm çalışanlar yararlanabilecek. Kaynak: Müjde Aylık 1177 lira gelir desteği sağlanacak! 1177 TL destek başvurusu şartları nelerdir?

Müjde Aylık 1177 lira gelir desteği sağlanacak!

Koronavirüsle mücadele önlemleri kapsamında açıklanan destek paketindeki bir diğer madde olan Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanamayan ve gelir kaybı yaşayan işçiler de Nakit Ücret Desteğinden yararlanabilecek.15 Mart 2020 tarihinden sonra işten çıkarılmasına rağmen işsizlik ödeneği imkanından yararlanamayan vatandaşlar da Nakdi Ücret Desteği alabilecek. Bu kişilerin ayrıca bir başvuru yapmasına gerek olmayacak. Ancak, 15 Mart 2020 tarihiden sonra iş akdi feshedildiği için işsiz kalmış olanların öncelikle mutlaka https://esube.iskur.gov.tr adresinden işsizlik ödeneği için başvuru yapmaları gerekiyor.Bunlarla birlikte yukarıdaki kriterlere uyan ancak yaşlılık aylığı alan kişiler desteklerden yararlanamıyor.1177 TL NASIL ALINIR, NASIL BAŞVURULUR?22 Nisan 2020 tarihi itibariyle kullanıma açılan Nakdi Ücret Desteği başvurusu için işverenlerin, https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi/ adresi üzerinden “Covid-19 Ücretsiz İzin” başlığını seçerek başvuruda bulunması gerekiyor. Başvuruların, ücretsiz iznin verildiği her bir ay için ayrı olmak üzere, iznin verildiği ayı takip eden ayın 3’üne kadar yapılabiliyor. İşveren tarafından yapılması gereken başvuru dışında, çalışan kişilerin ayrıca bir başvuru yapmasına gerek olmadığını da Bakan Selçuk açıkladı.1177 TL DESTEK NE ZAMAN YATACAK?Koronavirüsle mücadele önlemleri kapsamında devreye alınan uygulamalardan biri olan Nakdi Ücret Desteği, ücretsiz izne ayrılan işçiler ile 15 Mart sonrasında işsiz kalan ve işsizlik ödeneğinden yararlanamayan kişilere Türkiye İş Kurumu tarafından ilgili dönemi izleyen ayın sekizinden itibaren ödenecek. Destek paketi kapsamında belirlenen ödeme tutarı olan 1.177 TL’nin, kişilerin işsiz kaldığı ya da ücretsiz izinde olduğu süre boyunca her ay için ödenmesi planlanıyor.Bakan Selçuk ek olarak, Nakdi Ücret Desteği almış olan çalışanların ve onların bakmakla sorumlu oldukları eş ve çocuk gibi aile bireylerinin, bu süreç içerisinde Genel Sağlık Sigortalı olarak sayılacağını, bununla ilgili ödenmesi gereken sigorta primlerinin ise İşsizlik Fonu bünyesinden karşılanacağını da bildirdi. Kaynak: Müjde Aylık 1177 lira gelir desteği sağlanacak! 1177 TL destek başvurusu şartları nelerdir?

 

Kaynak NutukMedya.com.tr

2 thoughts on “Müjde Aylık 1177 lira gelir desteği sağlanacak!

 • Geri bildirim: Müjde

 • Mayıs 31, 2020 tarihinde, saat 12:25 am
  Permalink

  İYİ GÜNLER
  YAKLAŞIK 1.5 YILDIR İŞSİZİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

  SAYGILARIMLA;

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir