nisan ayı, emekli maaşı, maaş yattımı, emekli maaşı haber

Nisan Ayı Emekli Maaşı Yattı Mı?

Nisan Ayı Emekli Maaşı Yattı Mı? Zamlı Emekli Maaşı Numara Sorgulama Ekranı

Nisan ayı; emeklilerin ayı. Nisan’da zamlı emekli maaşı verilmeye başlayacak. Bunun yanında emekliler bayram ikramiyesi de alacaklar. Emeklilerin zamlı maaşlarını ve ikramiyelerini sorgulayabilmeleri için SGK emekli tahsis numarası gerekiyor. Peki SGK tahsis numarası nedir?

Nisan Ayı Zamlı Emekli Maaşı Yattı Mı?

Emekli maaşı ve zamlı maaşları sorgulayabilmek için; SGK tarafından verilen tahsis numarasına ihtiyacınız olacak. Tahsis numarası, SGK tarafından emekli maaşı alan kişileri yalnızca bir numara ile takip etmek amacıyla belirlenmiş numaradır. Emekli tahsis numarasının son hanesi, maaşın hangi gün alınacağını göstermektedir.

Korona Virüs nedeni ile emekliler, erken bayram ikramiyesi alacak. Buna ek olarak; zamlı maaşlar ve bayram ikramiyesi Nisan ayında tahsis numaralarına göre 7 Nisan ila 11 Nisan tarihleri arasında alınacak.

nisan ayı, emekli maaşı, maaş yattımı, emekli maaşı haber

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Coronavirüsün tüm Dünyayı etkisi altına almasıyla; pandemi ilan edildi. Ülkemizde de birçok kişide rastlanan ve ekonomik olarak sıkıntı yaratan virüs nedeniyle; bakanlıklar harekete geçti. Yeni tip Coronavirüs tedbirleri ile bayram ikramiyelerinin demelerini erken tarihe çektiklerini belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, “Buna göre ikramiyeler 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre;

17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan, 20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan, 23, 24 olanlar için 9 Nisan, 25, 26 olanlar için 10 Nisan’da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan’da ödenecek.” Açıklamalarında bulundu.

nisan ayı, emekli maaşı, maaş yattımı, emekli maaşı haber

Bağ-Kur Emekli Maaşı Ödeme Günleri

Bağ-Kur’dan emekli olan kişiler, tıpkı diğer emeklilerde olduğu gibi; maaşlarını tahsis numarasının son rakamına göre belirlenen günlerde maaşlarını alacaklar. Şayet maaş günü Pazar gününe denk gelirse; Pazartesi günü, Cumartesi gününe denk geliyorsa; Cuma günü deme alırlar.

Tahsis numarasının son hanesine göre ödeme tarihleri;

2 ve 0 olanlar her ayın 28’inde

8, 6 ve 4 olanlar her ayın 27’sinde

3 ve 1 olanlar her ayın 26’sında

9, 7 ve 5 olanlar her ayın 25’inde maaş alırlar.

 

One Comment

  • Nisan dedi ki:

    […] Kaynak: Nisan Ayı Emekli Maaşı Yattı Mı? […]Super haber olmus valla. İnsallah sonumuz iyi olur. Bu haberı paylaştgınz için tşkler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir