Oto gaza zam geldi

on Dakika: Araç sahiplerine kötü haber! Oto gaza zam geldi
Son dakika: Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere oto gaza 6 kuruş zam geldi. Söz konusu fiyat artışı pompaya yansıyacak.

Otogaza zam geldi
Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde otogazın litre satış fiyatına 6 kuruş zam yapıldı. Dün de motorine 20 kuruş benzine ise 16 kuruş zam gelmişti.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde otogaz litre satış fiyatına da 6 kuruş zam yapıldığını duyurdu.

Oto gaza zam geldi

Zammın ardından otogaz litre satış fiyatları da İstanbul ve İzmir’de ortalama 3,52 liradan 3,58 liraya, Ankara’da ise 3,57 liradan 3,63 liraya yükselecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklik gösterebiliyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre, oto gaza 6 kuruş zam geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olacak fiyat artışı, pompaya yansıyacak.OTO GAZIN LİTRESİ KAÇ LİRA OLACAK?Zammın ardından Ankara’da ortalama 3,89’dan satılan oto gazın litresi 3,95’e çıkacak. Oto gazın litresi İstanbul’da 3,88’den 3,94’e, İzmir’de ise 3,81’den 3,87’ye yükselecek.AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASIAkaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

 

One thought on “Oto gaza zam geldi

  • Geri bildirim: Zamcı Halil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir