Pandemi sosyal yardım ödemeleri hesaplara yatırıldı!

1000 Türk Lirası Pandemi sosyal yardım ödemeleri hesaplara yatırıldı! Hemen hesabınızı kontrol edinGeçirdiğimiz günlerle Pandemi sonucunda bakanlık tarafından vatandaşlara verilen 1000 Türk Lirası sosyal yardım desteğinin ödemesi pazartesi itibari ile hesaplara yatırıldı ve henüz yatırılmayan vatandaşların ödemeleri önümüzdeki günlerde hesaplara yatırılacak.

Kaynak: 1000 Türk Lirası Pandemi sosyal yardım ödemeleri hesaplara yatırıldı! Hemen hesabınızı kontrol edin

Ödemeler başladı! 3. Faz Pandemi sosyal yardım başvuru ve sonuç sorgulama ekranı! 1000 TL Pandemi sosyal yardım ödemeleri hangi hesaplara yatacak?
Sosyal Yardım ödemeleri kapsamında e-Devlet üzerinden başvurular alınmaya devam ediyor. 3. faz sosyal yardım başvuruları kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada 3. faz Pandemi sosyal yardım ödemelerinin 5 Mayıs itibariyle başladığını duyurdu. 600 bin haneye ilk ödemeler 3. faz kapsamında yapıldı. Peki Pandemi sosyal yardım ödemeleri hangi hesaplara yatacak?

Pandemi sosyal yardım ödemeleri hesaplara yatırıldı!

3. faz sosyal yardım başvuruları halen alınmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada bugüne kadar başvuru yapan kişi sayısının 6 milyona ulaştığını ve 5 Mayıs itibariyle 2.5 milyon aileye 1000 TL sosyal yardım ödemesinin yapıldığını duyurdu. Başvuruların % 60’ının değerlendirme dışı kaldığınıda söyleyen Bakan Selçuk başvuruların halen devam ettiği açıklamasında bulundu. Peki Sosyal Yardım Parası ödemelerinden kimler faydalanabilir? Başvuru sonucu nasıl sorgulanır, Pandemi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

3. FAZ SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ BAŞLADI!

Sosyal yardımları 3 faz halinde planladık. 1. fazda 2,1 milyon, 2. fazda 2,3 milyon haneye ulaşarak 1.000 TL yardımda bulunduk. Ulaşamadığımız haneler kalmasın diye e-devlet üzerinden başvuru başlattık.

Form sonunda değerlendirme yapıyoruz. 6 milyon üzerinde başvuru aldık. Belli kategorilerin değerlendirmeye alınmayacağını belirttik. Faz 1 ve faz 2’ye başvuranlar, kamu işçisi olanlar, memur olanlar, işsizlik ödeneği alanlar ve memur olanlar diye belirtmiştik. 6 milyon başvurunun yüzde 60’ı değerlendirme dışı kaldı bu şekilde.

Vakıflarımız başvuruları değerlendiriyor. SGK açısından, kriterler açısından baktığımızda hanelerimiz değerlendiriyor. Ödemelere başladık. 600 bin haneye faz 3’te yardım yaptık. Ödemeler yapılırken başvurular da devam ediyor. Mayıs 5’te 2.5 milyon kişiye ödeme yaptık.

SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden başvurular alınıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Sosyal Destek Programına T.C. kimlik numarasının son hanesi “0” olanların pazartesi, “2” olanların salı, “4” olanların çarşamba, “6” olanların perşembe ve “8” olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtti. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada cumartesi ve pazar günleri ise sınırlama olmaksızın herkesin başvurabileceğini aktardı.

Değerlendirmeler kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani bir haneden sadece bir kişi başvurup 1000 lirayı alabilecek. Aynı haneden birden çok başvuru olursa sadece biri dikkate alınacak.

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.

Pandemi sosyal yardım ödemeleri hesaplara yatırıldı!

PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURU SORGULAMA EKRANI

SOSYAL YARDIM PARASI KİMLERE VERİLİR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarınca; 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu veya 2022 sayılı

65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanunu kapsamında, halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı,

Silikozis Aylığı,

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım,

Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım,

Öksüz Yetim Yardımı,

Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı,

Şartlı Eğitim Yardımı,

Şartlı Sağlık Yardımı,

Çoklu Doğum Yardımı,

Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacak.

SOSYAL YARDIM PARASI NEREYE YATACAK?

Vatandaşlar, başvuru süreçlerini e-Devlet üzerinden takip edebilecek. Desteğe ilişkin ödeme zamanı ve şekli daha sonra açıklanacak. Bakanlık, ön başvurulara ilişkin incelemeler sonucunda, desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen hanelere ödemeleri yapacak.

Ferrari’si, Mercedes’i, Audi’si olanlar 1000 lira için başvurdu

Maske ve sosyal mesafe artık hayatımızın bir parçası oldu. Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’la görüşmemizde kurallardan en ufak bir taviz göstermedik.

Koronavirüsle mücadele ve normalleşme sürecine ilişkin ben sordum, Aile ve Çalışma Bakanı Selçuk yanıtladı. Hem de oldukça ayrıntılı bilgiler verdi. Onları paylaşacağım. Ama benim için etkileyici olanı, konularına hâkimiyeti kadar kullandığı dil oldu.

Pandemi sosyal yardım ödemeleri hesaplara yatırıldı!

“90 yaşın üstünde, hatta 102 yaşında COVID-19 pozitif olan büyüklerimiz vardı. Çok şükür taburcu oldular, şifa buldular” derken anneannesinden ya da büyük dedesinden söz eder gibi sıcak ifadeler kullanıyordu.

Aile ve Çalışma bakanlıklarının aynı çatı altında toplanması ilk başlarda tartışma konusu olmuştu. Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise iki bakanlığın birlikte olmasının dinamik süreç yönetimi açısından özellikle bu süreçte yararlı olduğunu söyledi.

Geçirdiğimiz günlerle Pandemi sonucunda bakanlık tarafından vatandaşlara verilen 1000 Türk Lirası sosyal yardım desteğinin ödemesi pazartesi itibari ile hesaplara yatırıldı ve henüz yatırılmayan vatandaşların ödemeleri önümüzdeki günlerde hesaplara yatırılacak. Elde olan verilere göre Pandemi süreci ile alakalı yeni bir sonucun açıklandı ve sosyal yardım desteği bugün itibari ile hesaplara geçirildiği bildirildi. Tüm detaylar haberimizde…Sosyal Destek Başvurusu İçin Yeni Pandemi Sonuçları AçıklandıKorona Virüsünün hayatımızdaki etkisi ile Pandemi sürecine giren Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarına 1000 Türk Lirası sosyal destekbaşvurusu ile alakalı listeyi açıklaması ile beraber gün içinde vatandaşların hesaplarına yatırmaya başladı. 1000 TL nakdi yardımın e-Devlet kapısı üzerinden başvuruları alınmış bir daha sorsun da vatandaşların başvurularını ait değerlendirmelerde bulun olmuştur. Yapılan incelemelerin sonucunda başvurusu kabul edilen vatandaşların 1000 TL nakdi destek yardımı bugün itibari ile hesaplarına geçti.

Pandemi Süreci Sosyal Destek Başvurusu Devam Ediyor1000 Türk Lirası olan sosyal destek ödemesi için başvurular henüz devam etmekte. Maddi duruma bağlı olarak incelemelerde bulunan bakanlık durumu kötü olan vatandaşlar için destek ihtiyaçlarını e-Devlet kapısı üzerinden Pandemi Sosyal destek yardım başvurusunu yapması gerektiğinin altını çizdi. Pandemi süreci sosyal destek verilecek vatandaşlar için bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar;Pandemi süreci sosyal destek programı içerisinde Faz 1 ve de Faz 2 İçerisinde yer alan 1000 Türk Lirası nakdi destekten daha öncesinde faydalanmış olan5510 nolu kanunun dördüncü maddesinin ağa fıkrası gereğince kamu işçisi olan1510 sayılı kanunun dördüncü maddesinince fıkrası gereğince memur olanSosyal Güvenlik Kurumu yani SGK tarafından herhangi bir gelir yahut aylık alıyor olmak yani emekli olanTürkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ nde işsizlik ödeneğinden faydalanmış olmakTürkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ nde kısa çalışma ödeneğinden daha öncesinde faydalanmış de faydalanıyor olanBelirtilen maddeler dışında başvuru yapan vatandaşlara Pandemi sosyal destek ödemesi yapılacaktır.Pandemi Sosyal Destek Programına Ait Yeni  Sonuçları AçıklandıPandemi sosyal destek programı içerisinde 1000 TL sosyal destek nakdi yardım mı yeni sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanması ile beraber pazartesi günü nakdi yardım vatandaşların hesabına gün içerisinde yatırılmaya başlandı. Henüz yatırılmamış olan fakat ismi var olan vatandaşların önümüzdeki günlerde nakdi yardımı hesaplarına yapılacaktır. Kaynak: 1000 Türk Lirası Pandemi sosyal yardım ödemeleri hesaplara yatırıldı! Hemen hesabınızı kontrol edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir