Para kazanmanın 7 yolu

İnternetten para kazanmanın kesin 7 yolunu şöyle sıralayabiliriz:

1-    İNTERNETTEN PARA KAZANMA İÇİN KENDİ ÜRÜNLERİNİ PAZARLAMAK

İnstagram üzerinden eşek sütünden ürettiği doğal ve katkısız sabun satanları bu ilk yolda değerlendirebiliriz. Eğer bir zanaatiniz varsa veya küçük bir işletmeyseniz, internetten para kazanma yolları arasındaki en kolay yol budur.

2-    KENDİ HİZMETLERİNİ PAZARLAMAK

Kişisel gelişim kitabı yazacak kadar bilgiliyseniz, fitness eğitmeni veya emlakçıysanız, bu yol sizin için biçilmiş kaftan. İşiniz bir ürünü pazarlamaktan daha zor, ama güzel bir portföyle karlı işler yapabilirsiniz.

3-    İTHAL ÜRÜN SATMAK

Ali Express üzerinden getirdiği telefon kılıflarını satan arkadaşların izlediği yol bu. Farklı ürünler de satabilirsiniz. Yeter ki getirdiğiniz ürünleri saklayacak yeriniz olsun.

4-    İŞTİRAK ÜRÜN REKLAMI

Hit alan internet sitenize reklam almak kar etmenin en sıkıntısız yollarından biri. Tek yapmanız gereken bir banner ile anlaşmalı firmanın ürününe ait reklamı internet sitenize yerleştirmek. Tıklama oranı üzerinden kar ortaklığı gibi düşünebilirsiniz.

5-    REKLAM ALANI SATMAK

Bir firmanın hedef kitlesinin takip ettiği bir siteniz varsa, o firmaya reklam alanı satabilirsiniz. Ne reklamı yayınlayacaklarına onların karar veriyor olması, 4. yol ile arasındaki fark.

6-    ONLİNE ORTAKLIK KURMAK

Bir site ile bir firmanın ortaklık kurması durumu. Site sahibi ziyaretçilerinin işine yarayacak ürün ve hizmetleri arar. Bulduğu firmaya ulaşarak bu ürün ve hizmetleri belli bir kar farkıyla almak istediğini söyler. Böylece iki taraf da risksiz şekilde kar eder.

7-    MÜŞTEREK PROGRAM BAŞLATMAK

Yola ek olarak düşünülebilecek bu yöntemde, ürününüzü tanıtması için bir müşterek program başlatıyorsunuz. Müştereklerinize kar payı vererek ürünlerinizin reklamını yaptırıyorsunuz. Burada önemli olanın, müşterek sayısı arttıkça kar marjınızın da artması olduğunu unutmayın. 2021 yılında internetten para kazanmak istiyorsanız bu içerik ilginizi çekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir