Para Kazanmanın Yeni Boyutu

Para Kazanmanın Yeni Boyutu

İçerisinde bulunduğumuz çağ bilişim ve teknoloji çağıdır. Sosyolojik bir okuma yapacak olursak daha önce hiç görülmediği kadar iletişim içerisinde olan dünya artık küçük bir köye dönüşmüş durumdadır. Bunun anlamı herkesin her şeyden anında haber almasıdır. Bunu sağlayan en büyük güç hiç şüphesiz ki internettir. Alınan haberlerin doğruluğu, yanlışlığı, özgünlüğü noktasında kimsenin ilk aşamada bir bilgisi bulunmamaktadır. İnternet ortamında özgün fikirlere ulaşmak ve her gün arama motorunda aranan milyonlarca konuya sağlıklı bakış açıları kazandırmak amacıyla internet yazarlığı sistemi oluşturulmuştur. Ayrıca bu yol makale yazarak para kazanmanın da yoludur. Bu sayede hem yazmaya, düşünmeye, bilgilerini aktarmaya meyilli olan kişilere fırsat tanınmış olunmakta, hem de internet üzerinde yapılan araştırmalar sağlıklı sonuçlara ulaşmaktadır. İnternet bilgisi daha güvenilir ve özgün hâle gelmektedir.

 


Özellikle öğrenciler ve akademik anlamda çalışmalarına devam etmek isteyen bireyler için makale yazarak para kazanma fikri çok akıllıcadır. Çünkü onlara öğrendikleri, uzmanlaştıkları alanda bilgilerini aktarma ve bu aktarma sayesinde bilgilerini canlı tutma imkânı vermektedir. Bunun yanı sıra yazdığı şeylerin değer görmesi ve bunun karşılığında cüzi bir miktar da olsa ekonomik kazanç sağlaması internet yazarlığı yapan veya bunu yapmayı düşünen bireyler için teşvik edici olmaktadır. Bu teşvik sayesinde hem internet bilgileri taze kanlarla buluşmakta, karşılık gören internet yazarları tekrar yazmakta ve böylece internet ortamı canlı bir organizmaya dönüşmektedir.
Söylediğimiz, yaptığımız her şeyin rutinleşmeye başladığı, kişilerin sloganlarla ve film replikleriyle iletişim kurmaya başladığı modern kapitalist toplumda insanı düşünmeye, üretmeye, doğru şeyler yazmaya ve yazdığı her şeyi araştırmaya sevk eden internet yazarlığı sistemi çağımız koşulları içerisinde okul niteliğindedir. Bu okulun bir üyesi olmak ise kişinin sabrı, üretkenliği ve özgünlüğüyle alakalıdır. Bu okul durağanlığa ve kopyalamaya asla yer vermemektedir. Bu sayede makale yazarak para kazanmanın ötesinde para kazanırken yazmanın, düşünmenin, üretmenin bir yoludur ve yaşadığımız bilgi çöplüğü içerisinde olabilecek en güzel yollardandır. Temennimiz internet üzerinde edinilen her bilginin gerçek anlamda bir bilgi, özgün düşünceler olmasıdır.

 

Ek Gelir, İnterneten Para Kazanmak, Makale Yazarak Gelir Sağlamak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir