Refinansman Kredisi Nedir?

Kullanılan bir kredinin faizinin zaman içinde avantajını kaybetmesi pek çok kişinin yakındığı bir konudur. Bu hususta aldığınız krediyi zararla geri ödemenin bir yolu da krediyi refinansman yapmaktır. Peki nedir bu refinansman kredi?

Refinansman kredisi, daha önceden alınmış yüksek faizli bir krediyi, düşük faizli başka bir krediyle kapatmaktır. Yani bu işleme bir nevi faiz güncelleme işlemi de diyebiliriz. Kredinizi refinansman yöntemiyle güncellemekteki temel amaç; mevcut kredinin faizinin düşürülmesidir. Kredinizi ister mevcut bankanızdan farklı bir kredi çekerek, isterseniz de başka bir bankadan kredi çekerek refinansman yapabilirsiniz. Eğer mevcut bankanızdan kredi çekme yoluna giderseniz yeniden yapılandırma işlemi yapmış olursunuz. Yeniden yapılandırma, refinansmandan farklı bir uygulamadır.

Ziraat Bankası, kredi hesaplama, en uygun kredi, konut kredisi, ziraat bankası konut kredi, konut kredisi hesaplama, konut kredisi faiz oranları, hangi kredi, ziraat bankası kredi hesaplama, kredi faizleri, ihtiyaç kredi hesaplama, hesap kurdu, ziraat kredi hesaplama, ziraat bankası kredi oranları 2019, ziraat bankası konut kredisi, vakıfbank kredi hesaplama, ziraat konut kredisi, ev kredisi, enuygun kredi, uygun kredi, teb kredi, Kredi, en uygun konut kredisi, ihtiyaç kredisi hesaplama, konut kredi faizleri, faiz düştü, bankalar faizleri düşürdü, bankalarda konut kredisi faizi düştü, konut kredisi faizi düştü, düşük faizler, düşük faizler konut kredisi, 99 faiz, 0.99 faiz, 180 ay vadeli kredi, faiz yükü yarıya düştü

Refinansman kredide dikkat edilmesi gereken temel noktalar; kapatacağınız kredinin erken ödeme ücreti, yeni alacağınız kredinin ise dosya masrafı, evrak ücreti, kredi kullandırma ücreti gibi ek masraflardır. Kredi çekerken bu detayları da kredi tutarına eklemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kapatacağınız kredi ile krediyi kapatmak için kullanacağınız yeni kredi arasında fark oluşacaktır ve siz bu farkı kendi cebinizden ödemek zorunda kalabilirsiniz. Refinansman kredinin sağladığı bir diğer kolaylık ise çekeceğiniz krediyi daha uzun vadede ve daha düşük anapara ücretleriyle ödeyebilecek olmanız. Refinansman işlemi yaparken bankaların müşteri temsilcileriyle bu konuyu görüşmeniz, aradaki rekabeti görmeniz açısından daha kârlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir