Sigarada Bayram Zammı !!!

Sigarada Bayram Zammı !!!En ucuz sigara ne kadar? Hazar, Davidoff, Camel, Monte Carlo fiyatları! Sigara zammı güncel fiyat listesi! Hangi sigara kaç TL?
Tiryakileri üzecek olan haber geldi. Bu anlamda sigara ÖTV oranları arttırıldı bu durumda zam da gelecek. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, sigaranın asgari maktu vergi tutarı 0,3899 liradan, 0,4569 liraya çıkarıldı. Sigaralara paket başına 1-2 TL arasında zam yapılması bekleniyor. Güncel listeler henüz yayınlanmadı. Peki Sigara zammı güncel fiyat listesi! Hangi sigara kaç TL? En ucuz sigara ne kadar? Hazar, Davidoff, Camel, Monte Carlo fiyatları…

Sigarada Bayram Zammı !!!

Sigara zammı güncel fiyat listesi! Hangi sigara kaç TL? En ucuz sigara ne kadar? Hazar, Davidoff, Camel, Monte Carlo fiyatları… Sigaraya Zam Sonrası Güncel Fiyat Listesi değişti! Resmi gazetede yayınlanan sigara maktu vergi oranlarında artışa gidilmesi sonrası markalar da güncel sigra fiyat listesini yapmaya başladı. Ssosyal medyada sigara zammı konuşulurken 2020 sigara fiyatları da en çok konuşulan mesele haline geldi. Sigara içen vatandaşlar her markanın fiyatını, güncel sigara fiyat listesini araşatırırken biz de hangi yeni sigara fiyatları ne kadar oldu?

EN UCUZ SİGARA 2 TL ZAMLANACAK

Sigara ve bazı tütün ürünlerinde asgari maktu özel tüketim vergisi (ÖTV) tutarları yükseltildi. Sigaradan alınan asgari maktu vergi tutarındaki artışa ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Sigarada 0,3899 lira olan asgari maktu vergi yüzde 17,18 artışla 0.4569’a çıktı. Böylece 1 paket yani 20 adet sigarada vergi 7,79 liradan 9,13 TL’ye yükseldi.

Sigarada Bayram Zammı !!!

SİGARAYA PAKET BAŞINA 9,13 TL VERGİ

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, sigaranın asgari maktu vergi tutarı 0,3899 liradan, 0,4569 liraya çıkarıldı.

Yüzde 17,2’lik artış sonrası bir paket sigaradan alınan asgari maktu vergi tutarı 7,79 liradan, 9,13 liraya yükselmiş oldu.

Sigaranın vergi oranı yüzde 67, maktu vergi tutarı ise 0, 4539 lira olarak korundu.

SİGARAYA ZAM GELECEK Mİ?

Sigaralara paket başına 1-2 TL arasında zam yapılması bekleniyor. Güncel listeler henüz yayınlanmadı. Yeni fiyatlar belli olduğu takdirde haberimizden öğrenebilirsiniz.

EN UCUZ SİGARA KAÇ LİRA OLACAK?

En ucuz sigaradan alınan ÖTV ise 7,798 liradan 9,138 liraya çıkarıldı.Asgari maktu vergi tutarı, sigaranın düşük fiyatla satılmasını engellemeye yönelik bir unsur. Sigarının perakende satış fiyatı ile vergi oranı çarpılıyor, bulunan rakam asgari maktu vergiden büyükse çarpım sonucu bulunan nispi vergi; düşük ise asgari maktu vergi tutarı esas alınıyor. Bu gelişmenin üzerine 13 TL 64 kuruştan aşağı sigara satılamayacak.

GEÇTİĞİMİZ AYLARDA YENİ ÖTV DÜZENLEMESİ YAPILMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı yeni düzenleme ile alınan detaylar şu şekilde

Kolada ÖTV Yükseldi

Yeni karara göre kolalı gazozlarda yüzde 25 olan ÖTV tutarı, yapılan değişiklik ile yüzde 35’e yükseltildi.

Tütün Yerine Geçen Maddelerde ÖTV düzenlemesi yapıldı

karara göre, tütün içeren purolar, sigarillolar, tütün yerine geçen maddelerden yapılmış purolar, uçları açık purolar, tütün yerine geçen maddelerden yapılmış sigaraların yüzde 40 olan ÖTV tutarı yüzde 80’e çıkarıldı.

Öte yandan, net muhtevası 500 gramı geçmeyen ve net muhtevası 500 gramı geçen ambalajlarda olanların ise yüzde 63 olan ÖTV tutarı yüzde 40’a düşürülürken sigaranın ÖTV oranında bir değişiklik yapılmadı.

MAYIS AYI GÜNCEL SİGARA FİYAT LİSTESİ!

JTI

Winston Slender: 15 TL

Winston Deep Blue & Dark Blue: 15 TL

Winston: 16 TL

Camel Slender: 14,5 TL

Camel Rework: 15 TL

Camel: 15 TL

Monte Carlo Slender: 14 TL

Monte Carlo: 14,5 TL

LD: 14 TL

Philip Morris

Marlboro Edge: 16 TL

Marlboro: 18 TL

Marlboro Touch: 17 TL

Parliament: 18,50 TL

Chesterfield: 14,50 TL

Chesterfield Mode: 14 TL

L&M: 14,50 TL

L&M Mode: 14 TL

British American Tobacco

Kent: 15 TL

Kent D-Range: 15 TL

Kent Swicth: 16 TL

Kent N-Range: 18 TL

Rothmans: 14 TL

Viceroy: 14,50 TL

Pall Mall: 14,50 TL

Tekel 2000: 12 TL

Tekel 2001: 14 TL

Samsun: 14 TL

Samsun 216: 14 TL

Maltepe: 14 TL

TURKTAB

Violet Menthol – Slims: 15 TL

Winner Slims – Family: 13 TL

Winner Kısa – TF – Rouge: 11,50 TL

HD Blue Slims – Family: 12,50 TL

HD Katkısız RED: 12 TL

HD Blue – Kısa, Uzun: 12 TL

President Kısa – Uzun – Katkısız: 12 TL

President Queen Size Family: 11,50 TL

Vigor: 12 TL

Point Blue: 11,50 TL

Medley: 11,50 TL

MMC: 12 TL

Hazar: 11 TL

Sigarada Bayram Zammı !!!

SİGARA NASIL BIRAKILIR?

Boyut olarak ufak gözükse de yarattığı olumsuz durum açısından devasa büyüklükte olan sigarayı bırakmak için birçok çözüm yolu da bulunmaktadır. İnsanın sigarayı bırakmaya kendini şartlaması, sigaranın eninde sonunda bırakılmasına yol açacaktır.

Neden sigarayı bıraktığınızın farkında olun. Sigarayı bırakmak için geçerli sebep ya da sebeplerinizi belirleyin. Kendi sağlığınıza ve ekonominize iyi gelmediği gibi, aileniz açısından da maddi ve manevi zararlara yol açabilir.

İlk günden kesin konuşmayın. Sigarayı bırakmaya karar verdiğiniz ilk günde “bu iş kesin bitti” psikolojisine bürünmeyin. Unutulmamalıdır ki, sigara içerdiği yüksek nikotinle yıllar boyunca sizi kendisine alıştırmıştır. Temkinli adım atmakta fayda vardır.

Uzmanlara danışın. Sigara bırakmada yardım almaktan çekinmeyin. Gerekirse konu ile ilgili uzmanlardan, doktorlardan yardım isteyip ilaç önerisi alın.

Psikolojik destek almaya hazır olun. Sigarayı bırakmanın maddi halden ziyade manevi yöne ilişkin bir olgu olması, sigarayı bırakma sürecinde sizi psikolojik olarak sarsıntılara açık hale getirebilir. Bu süreçte aileniz, eşiniz, dostunuz veya çeşitli uzmanlardan psikolojik yardım alabilirsiniz.

Çevrenizi sigaralardan arındırın. Çalıştığınız ofiste çekmecenizde veyahut evde masanın üstünde… Sigaranızı bırakmadan önce sigaranızı nerelere koyduğuysanız sigaraları alın ve çöpe atın. Gözünüzün önünde sigara tutmayın.
İlk problemde sigaraya dönmeyin. Günlük hayat içerisinde karşılaştığınız ilk zorlukta sigarayı çözüm yolu olarak görmeyin. Alternatifleri belirleyin.

Sigarada Bayram Zammı !!!

Tespih çekmek, çekirdek çitlemek, müzik dinlemek ya da sakız çiğnemek… Doğru olanı belirleyin!

Ödül mekanizması oluşturun. Sigarayı bırakma eyleminden sonra belirli aralıklarla (her geçen hafta, her geçen ay, her geçen yıl gibi) kendinizi ödüllendirin.

Ekonomiajansi.com Haberleri Kaynak Link Verilmeden Kullanılamaz

One thought on “Sigarada Bayram Zammı !!!

  • Geri bildirim: Sinaan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir