Sosyal ve Ekonomik Destek ödemeleri bugün yatırılıyor

Sosyal ve Ekonomik Destek ödemeleri bugün yatırılıyor
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ödemelerinin bugün itibarıyla yatırılmaya başlanacağını açıkladı.
136 milyon TL ödeme yapılacak! SED ödemeleri bugün hesaplara yatırıyor
Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ödemelerinin bugün itibariyle hesaplara yatırılmaya başlanacağını duyurdu.
Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, SED ödemelerinin 8-15 Aralık 2020 tarihleri arasında hesaplara yatırılacağını belirtti.

Sosyal ve Ekonomik Destek ödemeleri bugün yatırılıyor
Yoksulluk içinde olup da temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken kişilere ve ailelere kaynakların yeterliliği ölçüsünde yapılan sosyal ve ekonomik destekleri kapsamaktadır.

Bakan Selçuk, aralık ayı içerisinde SED hizmetinden yararlanan yaklaşık 130 bin çocuk için 136 milyon TL ödeme yapacaklarını belirterek, “SED ile çocuklarımızı aile yanında destekleyerek aile bütünlüğünü koruyor ve çocuklarımızın üstün yararını gözetiyoruz” dedi.

Bakan Selçuk, aralık ayında SED hizmetinden yararlanan yaklaşık 130 bin çocuk için 136 milyon TL ödeme yapılacağını duyurdu.

Selçuk, “SED ile çocuklarımızı aile yanında destekleyerek aile bütünlüğünü koruyor ve çocuklarımızın üstün yararını gözetiyoruz” dedi.

Bakan Selçuk, ödemelerin 8-15 Aralık arasında hesaplara yatırılacağını belirtti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir